ГЛУЗД

Ще 6 років тому назва “СЕН-ТАЙ” мало про що говорила коломиянам. Проте зараз, напевне, кожен другий мешканець чув про студію масажу “СЕН-ТАЙ” та її засновника, масажиста-реабілітолога, кінезіолога та письменника Андрія Анохіна, якого дехто називає мовчазним диваком, а більшість просто — майстром своєї справи. Про історію створення студії “СЕН-ТАЙ” та про нелегкий шлях його засновника — далі.

Талант —  це не хист до певної справи, а бажання творити справу

Ще з раннього дитинства я мав різні захоплення. Мені не подобалося займатися однією справою, хоча в Радянському Союзі тоді поняття “стабільність” було загальноприйнятим правилом. Я зростав у сім’ї, де віддавали належне такій традиції, а відповідно, в усьому був “білою вороною”. Не зважаючи на малий вік, мене постійно тягнуло до спроб проявити себе в найрізноманітніших справах. Спортивна гімнастика, сім років у секції плавання, боротьба, авіамоделізм, бокс, секція карате… Так відбувалося моє самопізнання. 

Мені було цікаво спробувати якнайбільше всього, щоб зрозуміти, чого я хочу в житті. Вже змалку я розумів, що талановитими не народжуються, ними стають. І для цього потрібно тільки по-справжньому захотіти. У 16 років я написав свою першу художню книгу, та через власну самокритичність просто спалив рукопис, не давши побачити світові.

Щоб не прийшлося розчаровуватися  —  маєш покладатися на себе, а для цього потрібні вміння і знання

Улюбленою книгою мого дитинства був твір Даніеля Дефо “Робінзон Крузо”. Людина, яка мала вміти все, щоб могти щасливо існувати на острові. Напевне, відтоді в мене і з’явилося бажання вміти та знати якомога більше.

Мабуть, тому в мене понад 10 різних спеціальностей, за якими мені доводилося працювати. Я брався за все, що мені подобалося. У кожну справу вникав з усією душею і завзяттям, ніби це була справа усього мого життя. А серйозність, притаманна мені з дитинства, додавала відповідальності перед клієнтами.

Коли в тебе забирають надію  —  тобі нема що втрачати. Залишається добитися результату

Як трудоголік, я працював у середньому від 15 до 18 годин на добу. Та непомітно від шаленого життєвого ритму організм почав здаватися. Спочатку — реанімація з двосторонньою пневмонією, потім набір зайвої ваги до 117 кілограмів. Після цього почалися проблеми з хребтом і ногами. У 30 років я поступово втрачав можливість вільно ходити. Коли ж пройшов обстеження, мені поставили діагноз: некроз (відмирання) суглобів обох ніг, третя стадія, максимум три місяці — й необхідне протезування для обох ніг. Сказати, що це було справжнім ударом — не сказати нічого. На цьому тлі зникла віра в життя. Тоді я й вирішив вивчитися в медичній галузі, щоб самому вирішувати, скільки мені залишилось. Власну фірму з виробництва меблів довелося закрити, щоб остаточно не злягти (це агресивне середовище з порохами та важкою фізичною роботою).

Коли починаєш змінювати життя, доля одразу посилає випробування

Як тільки все вирішив — сталася нова травма: на станку перерізав чотири пальці руки. Сухожилля зшили, проте подальше повноцінне функціонування кінцівки було під сумнівом. Та заднього ходу в мене вже не було,  я вирішив боротися до останнього. За кілька місяців самореабілітації мені вдалося відновити повну амплітуду руху і моторику всіх пальців.

Якщо прислухаєшся до організму — він вказує тобі правильний шлях

На початку свого “ренесансу” я вирішив схуднути і сам для себе став реабілітологом. Щоденні тренування в спортзалі, нормалізація харчування, контроль розпорядку дня. Майже за два роки мені вдалося  схуднути на 30 кілограмів і пробігти на біговій доріжці свій перший кілометр. Вивчаючи медицину, став масажистом. Коли вперше усвідомив, що можу допомагати людям, я зрозумів, що таки знайшов справу свого життя. Щоправда, трудоголізм мене не покинув, бо й дотепер працюю по 10-12 годин на день, після чого ще 2-3 години навчання та ведення блогу про здоров’я чи написання книг. І так щодня рік у рік.

Як народився “СЕН-ТАЙ”

Після першого ж навчання я наважився відкрити свій масажний кабінет. Спочатку він не мав ніякої назви. Згодом я захотів опанувати тайську техніку масажу, яку згодом дуже полюбив. Після закінчення першої тайської школи мені спало на думку назвати свій кабінет “СЕН-ТАЙ”. “Сен” — це лінії меридіан, по яких тече енергія людини. “Тай” у тлумаченні зі східної міфології означає “велика єдність”. Це було доречним, адже я зв’язав у єдине класичні техніки масажу і тайські, які мають багато суперечностей. Знайти цю золоту середину було справжнім відкриттям, яке дало змогу тонше допомагати людям відновлювати своє здоров’я.

Після цього навчався інших технік з різних куточків світу. Це дуже захопило мене. З кожною новою технікою відчував збільшення свого потенціалу та майстерності. Та раптом до мене прийшло розуміння, що я працюю лише з наслідками недуг, а не з їх причинами. Це відкриття дало мені змогу по-іншому глянути на масажне ремесло. Тоді я вперше і почув про кінезіологію.

Могутня мова людського тіла

Кінезіологія — це наука, що займається діагностуванням причини, з якої формується недуга. Пошук ведеться за допомогою тестування м’язів, яке базується на відклику нервової системи та її дії на м’язи людини. Це дійсно прорив у галузі реабілітації, адже більшість фахівців працює лише з наслідками: прийшов пацієнт з болями в шиї, йому мнуть шию, цьому приділяють усю увагу. Кінезіологічний підхід перевернув це розуміння, адже основний його девіз  —  біль не там, де проблема.

От уявіть: приходить людина з болями у кульшовому суглобі, два роки де тільки не обстежувалась. Встановили початкову стадію артрозу, призначили лікування, щоб прибрати запальні процеси. А далі? Людина живе своїм життям, і артроз прогресує, оскільки він є наслідком, а не причиною. А яка причина? Вислухав людину, подивився її знімки, зрозумів, що вона зациклилася на наслідку, який і так явний. А людині лише 26 років! Починаємо пошук причини. Проводжу перші тести й переконуюся, що м’язи ніг не працюють. А якщо м’язи не працюють, то, звісно, за них будуть “віддуватися” суглоби. Починаю розплутувати цей клубок, шукаю причину неробочих м’язів, яка може ховатися в будь-якому іншому кінці тіла. Після кожного припущення проводжу тестування м’язів, а організм людини відповідає. Після двох хвилин пошуків виходжу на проблему: сережка в пупку. Прошу людину зняти сережку — і диво: м’язи ніг запрацювали! Ось така дрібничка, яка могла за кілька років зробити людину інвалідом. 

Інколи це здається чимось надприродним, але це так. Усе в тілі пов’язано в одне ціле, і маленька, ледь помітна дія в одній ділянці організму веде до важких наслідків в іншому його кінці. Є люди, у яких причину проблеми вдається знайти практично одразу, але більшість проблем є “застарілими”, з якими люди ходять довгі роки, і розплутування такого клубка займає значно більше часу, адже, вирішивши одну проблему, вилазить інша.

Розклади перед собою все, що маєш, і викинь зайве

Позаду понад десять навчальних закладів (в Україні та за її межами), випуск з відзнакою з Академії медичної кінезіології та мануальної терапії професора Васильєвої, Європейської Академії природничих наук, прийняття в члени Української асоціації прикладної кінезіології та медичної реабілітації. Навчання на цьому не завершую, воно триває, і з кожним разом я пізнаю все нові й нові таємниці людського тіла. До переліку послуг студії постійно додаю нові: різні SPA-процедури, тайську стоун-терапію. Триває робота над втіленням цікавих та унікальних новинок. 

На сьогодні мій практичний стаж масажиста вже перевалив за позначку 14 тисяч людино-годин. Звісно, практикую і зі східними техніками масажу, проте з новими знаннями прибрав із цих технік багато шкідливого та зайвого. Якими б давніми й мудрими вони не були, людина змінюється, змінюється її спосіб життя, імунітет, і старий підхід уже не працює. Надзвичайно велику кількість недуг формують психоемоційні стреси, для роботи з якими існує спеціальна галузь кінезіології.

“СЕН-ТАЙ”  —  це не місце, а душа масажиста

З різних причин студія масажу “СЕН-ТАЙ” змінила шість приміщень. Кожне з них я проєктував і створював власними силами. Минуле проєктувальника дозволяло мені, зайшовши в порожнє приміщення, одразу побачити в уяві новий “СЕН-ТАЙ” з усіма деталями. Ремонти, електрика, сантехніка, зведення і оформлення стін — усе своїми руками. І це ще одна цінність “СЕН-ТАЙ”, адже в кожен міліметр стін і простору вкладено душу, натхнення майстра, який у ньому працює. 

Саме тому постійні клієнти, які відвідували різні приміщення, де була студія, як один говорили: «Таке враження, що де ви зайдете, там і буде “СЕН-ТАЙ”». Це наштовхнуло мене на своєрідне гасло: “СЕН-ТАЙ” —   це не місце, а душа масажиста. Це інший світ. Місце, де зупиняється час. Місце, де змінюються цінності, а метушня та стреси залишаються за дверима. 

Головна цінність: не зашкодь і тільки потім допоможи

На жаль, сучасні цінності все більше вимиваються в сторону маркетингу та нарощення капіталу за будь-яку ціну. У галузі здоров’я все так само. Левова частка спеціалістів нехтує здоров’ям клієнтів задля заробітку, пропонуючи послуги, які тим не підходять або можуть завдати шкоди.

Інколи доводиться бачити образу людей, яким я відмовляю в наданні послуг. Для них це нонсенс, і вони запитують: “Як так? Я вам пропоную гроші за вашу роботу, а ви відмовляєтеся її робити”. Так, відмовляюся, якщо бачу, що процедура може зашкодити людині. Особливо це стосується коректувальних та антицелюлітних масажів, де жінки готові до будь-яких тортур над власним організмом, щоб за тиждень повернути форму до пляжного сезону. Звісно, це йде всупереч із законами сучасного маркетингу, який вчить продати все і всім, та краще не заробити, ніж зашкодити людині. Майстер несе відповідальність за здоров’я свого клієнта, і це потрібно чітко розуміти. Невігластво є найбільшим злом у житті. 

Мовчазний філософ

Один мій клієнт якось після масажу сказав: “Ви — мовчазний філософ”. Люди звикли, що під час масажів вони можуть вести бесіди з масажистом. У мене такого немає, я здебільшого мовчу під час масажу. І люди не завжди це розуміють. Як тільки починаються розмови — я культурно прошу людину “вимкнути радіо”. Річ у тім, що людину потрібно не просто бездумно м’яти. Під час масажу необхідно вирішувати безліч задач, шукати причину проблеми, контролювати найменші відклики емоцій, міміки, мікроспазмів чи розслаблення м’язових волокон. Якщо теревенити  — усе це зникає, і людині можна нашкодити. Тому тут діє стара приказка: “Мовчання —  золото”.

Від роботи дохнуть коні, ну а я  —  безсмертний поні

Інколи чую запитання: “А як ви розслабляєтеся?”, на що зазвичай жартівливо відповідаю: “А я не напрягаюся”. Насправді в арсеналі є багато різних хобі: стрільба, велопрогулянки, фото, гірські походи. Я не люблю людні місця, тому відпочиваю там, де тиша. 

Перед будь-яким найкрутішим курортом у Єгипті чи ще десь я віддам перевагу мандрівкам горами, маршрутам, де за день проходить мізерна кількість люду.

Інший вид мого відпочинку — написання книг. На сьогодні написано вже 6: “Библия массажиста”, “Історії божевільного”, “Техногенна м’ясорубка або антитрансерфінг”, “Нова Ера”, “Ловець снів”, та книга у співавторстві “Схуднення, відновлення, зцілення”. 

Наразі триває робота над сьомою книгою “Чужий всередині мене”. Також розпочато запис аудіоверсії однієї з книг. Основний напрям книг —  психологія, філософія, роздуми на тему влаштування світу та людських цінностей. 

Чим більше накопичується знань, чим більше відкриттів робиш, тим більшає потреба їх передати

Минулого року спільно з талановитою професіоналкою своєї справи, фітнес-інструкторкою Уляною Червінською започаткували школу масажу та фітнесу “МФ UA”, де кожен охочий може отримати початкові знання в галузі масажу та фітнесу чи підвищити вже наявний професійний рівень. За цей час чимало учнів розпочали власну діяльність, дехто фахово працює за кордоном. Чим більше накопичується знань, чим більше відкриттів робиш, тим більшає потреба передавати їх та поширювати. У цьому й полягає сенс світового взаєморозвитку.

А що далі?

А далі — вчитися, підвищувати свою майстерність, приносити людям користь, допомагати у зціленні  й… просто жити, творити, допоки стане сил.

Текст: Андрій Анохін

Фото: Світлана Клименко

Людино з Глуздом, допоможи нам стати кращими — заповни анкету!

А щоб у твоєму житті було більше Глузду —підписуйся на наш телеграм-канал.

Наші партнери