ГЛУЗД

Втрата близьких — це завжди важкий період, коли ми стаємо особливо вразливими і потребуємо підтримки. Чи не найбільшим випробуванням є смерть дитини.

Саме тому від 15 липня в Україні почали функціонувати групи підтримки для батьків, які втратили дітей під час вагітності, пологів чи невдовзі після них, де використовуватимуть метод “рівний-рівному”. Зустрічі організовує ГО “Опіка Ангела”. Батьки, які пережили втрату, допомагатимуть іншим батькам справитися з горем. Організатори вважають, що тільки ті, хто пережив те саме, зможуть найкраще допомогти .

«Я травматерапевт і, коли працюю з людьми, які пережили втрату, відчуваю, як їм бракує додаткової підтримки. Формат “рівний-рівному” працює не лише завдяки тому, що ведучі самі мали досвід втрати. У таких групах немає ієрархії, що дозволяє учасникам сформувати особливу довіру одне до одного. “Своїй людині” легше ставити “незручні запитання”. Людині в горі здається, що все життя минає начебто за стіною. У форматі “рівний рівному” підтримка йде зсередини, із цього боку стіни. Таку допомогу легше прийняти», — ділиться тренерка ведучих груп підтримки Ксенія Віттенберг.

20 волонтерів, які стануть ведучими, за підтримки Mh4ukraine протягом 2 місяців проходили навчання, що містило і етичні аспекти, і специфіку проживання горя після втрати. Також усі вони колись брали участь у схожих групах. 

Зустрічі відбуваються раз на місяць, і участь у них є безкоштовною. Загалом в Україні буде 10 таких онлайн-груп, одна з яких буде підтримувати жінок на шляху до наступної вагітності після втрати, інші ж націлені на допомогу в проживанні горя. Для батьків зустрічі конфіденційні.

Зареєструватися в групу підтримки можна за посиланням.

Наші партнери