ГЛУЗД

Завдяки відкритому конкурсу від House of Europe франківці та мешканці області отримали змогу побувати на кінопоказах, майстер-класах, воркшопах та концертах.

House of Europeце програма від Європейського Союзу.

Івано-Франківськ — третє й останнє місто, де цього року за програмою організовують подію. На кілька тижнів ставлять павільйон, де й відбуваються всі заходи. 

Формат відповідає карантинним обмеженням. Події, які розраховані на велику кількість відвідувачів, відбуватимуться на свіжому повітрі. На заходах у закритому приміщенні буде обмежена кількість осіб.

Тур павільйону організовують уперше. Через карантин з 2020-го втілення ідеї перенесли на цей рік. 2022-го планують продовжити, і вже є плани на перше місто. 

Конструкція щоразу виглядає інакше. Українські архітектори створили універсальний павільйон, який облаштовують відповідно до місця події. Вуличні меблі розміщують, враховуючи основний потік людей.

“Для нас важливо виходити за рамки Києва. В інших містах люди менше знають про грантові можливості, ніж у містах-мільйонниках, тому ми вирішили йти до людей в інші міста і не концентруватися лише на столиці”, — розповідає менеджерка програми Ольга Кучмагра.

Офіційне відкриття мобільного павільйону відбудеться вже цієї п’ятниці, о 19.00. Для читачів Глузду потай розповіли, що  першого дня відбудеться концерт відомого українського гурту “ДахаБраха”. Вхід вільний.

Для кінопоказів підібрали ексклюзивні стрічки від Kyiv Music Film, які не побачиш у звичайних кінотеатрах.

Також упродовж місяця буде змога почути про грантові можливості від програми та побувати на воркшопах, де навчатимуть подкастингу, сторітеллінгу, художнього репортажу та створення коміксів. 

Один день повністю буде наповнений літературними подіями та дискусіями про культурні кордони та кордони між державами.

На воркшопи та майстер-класи обмежена кількість місць —  найбільше 8 осіб, тому заздалегідь потрібно зареєструватися.

Для кожного міста, куди вирушає павільйон, відомий ілюстратор Сергій Майдуков у рамках проєкту “Постер міста” готує на пам’ять ілюстрацію. В Івано-Франківську її презентуватимуть у неділю.

Повна програма буде доступна за посиланням.

Шукайте мобільний павільйон в Івано-Франківську за адресою вул. Грушевського, 21 (біля ОДА).

Основна та світлини у тексті: House of Europe

А щоб у твоєму житті було більше Глузду —підписуйся на наш телеграм-канал.

Наші партнери