ГЛУЗД

Андрій Дяків два роки працював над своїм мальописом “Курган”, і нарешті він побачив світ. Автор розповідає про період козаків та надає йому нового цікавого вигляду за допомогою рубки, крові та екшену.

       Це все сталося само собою

Я малюю від чотирьох років, перше, що я зобразив, — велетенські мухомори з обличчями. Далі з’явився персональний комп’ютер, а на ньому іграшка Вольфенштейн, і тут понеслось… Гра дуже вплинула на мене і надихнула на творчість: я змалював увесь зошит монстрами, чоловічками із щитами та рогами. Коли мама побачила ці малюнки, то сказала татові, щоб він не дозволяв мені грати в ті ігри. 

Я почав все більше розвиватися в малюванні й зрозумів, що не вибирав професії художника, а народився із цим. Також ще від четвертого класу я писав власні історії. Удома стоїть запакований ящик усіх творів, які я тоді написав. Вирішив, що відкрию його, коли мені виповниться 30.

   На роботу з мальописом мене надихнув “Бетмен”

2018-го я завершував 4 курс графічного дизайну у Львівській академії мистецтв. Тоді мені потрібно було обрати тему для дипломної роботи, я змінював її чотири рази: перша — комп’ютерна гра (зрозумів, що не встигну), друга — написати коротку історію за мотивами гри “Сталкер” і проілюструвати її (але передумав), третя — зробити свою ілюстровану книжку типу буклета про воїнів різних часів (це теж не вийшло). Ми з дівчиною зайшли в Ашан, і там я випадково побачив комікс “Бетмен”. Погортав його і побачив, що там не супергероїка, якої я не люблю, а екшн. Тоді й вирішив писати комікс. Моя наукова керівничка запропонувала мені знайти хорошого ілюстратора, щоб він допоміг мені в роботі, бо вона була далекою від теми, яку я обрав. Новим керівником став Юрій Смольський.  Я писав цей комікс цілісінькі ночі, і робота була недаремною: мені поставили 95 зі 100 балів. Той комікс теж був про козаків, але сюжет значно простіший, основна мета — показати якісну ілюстрацію.

У роботі я егоїст, тому все зробив сам

Це мій перший мальопис, сценарій до “Кургану” я писав у вільний від роботи час, коли ще працював вантажником. Потім намалював кілька ескізів і виклав у соцмережі. Їх почали поширювати, а згодом я познайомився із засновником UA Comix Богданом Курдобою, завдяки якому мені й вдалося видати власний мальопис. Робота розтягнулася аж на два роки, я хотів зробити не швидко, а якісно. За цей період вивчав літературу про козаків, різні мальописи, стилістику мальовки, розвивався сам і ще й ходив на роботу. Я егоїст у роботі й не міг уявити, щоб хтось намалював хоча б одну лінію в моєму мальописі: усе писав та ілюстрував сам від початку і до кінця. Успішний він чи ні  —  покажуть продажі. 

Це мальопис, написаний для українців про українців

Мальопис “Курган” не претендує на щось глибоке та філософське,  він створений для тих, хто хоче насолодитися атмосферою степів, боліт України та має бажання  зарядитися екшеном, рубкою, кров’ю і просто цікавою пригодницькою історією, яка завершується доволі непередбачувано. Це український історичний продукт, написаний в основному  для українців про українців. Я багато читав про життя козаків і в мальописі зобразив їх такими, якими уявляю та бачу. Звісно, це все ще й прикрашене фантастикою, щоб принести читачу естетичну насолоду. Мальопис має таку назву, бо курган — це основне місце, де відбуваються всі важливі події у творі. Під час прочитання раджу не спішити та звертати увагу на деталі: художники люблять залишати в малюнках невеликі пасхалки.

Уже відбулася презентація мальопису “Курган” у Києві, під час фестивалю коміксів Comic Con. Також планую презентувати мальопис у Львові та Коломиї. Видання коштує 250 гривень, його можна придбати в магазині UA Comix. Усього видали 1000 примірників, уже є 200 передзамовлень. Крім мальопису, ще можна придбати футболку, стікерпаки, екоторбинки чи тканинні плакати з ілюстраціями мальопису “Курган”.

На цьому зупинятися не хочу, у планах нові проєкти, правда, не знаю чи пов’язані з козаками. Маю інші ідеї, як можна зацікавити читача, але поки що потрібно трохи відпочити, бо після “Кургану” я реально втомився. 

Журналістка: Каміла Чернєцова

Основна світлина: Назар Яжинський

Фото: Архів Андрія Дяківа

Людино з Глуздом, допоможи нам стати кращими — заповни анкету!

А щоб у твоєму житті було більше Глузду —підписуйся на наш телеграм-канал.

Наші партнери