ГЛУЗД

Володимир Глиняйлюк — мешканець Коломийщини, йому 26. Від початку широкомасштабного вторгнення разом з невеликою командою він виготовляє багі для бійців. 

“Я десь 8 років займаюся автомобілями, давно була думка зробити багі чи щось схоже. Коли почалося вторгнення, ми із хлопцями хотіли допомогти військовим і вирішили втілити цю ідею. Викупили креслення багі в маріупольського виробництва. Відповідно до нього зробили перший автомобіль за півтора місяця. Загалом ми виготовили 15 багі та доробляємо повнопривідний джип”. 

“На початку війни багі недооцінювали”

Володимир з командою купують донора (автомобіль), з нього беруть усе, що потрібно для багі, решта віддають на авторозбір. Тоді ріжуть метал, виготовляють деталі, конструюють. Чоловік розповідає про переваги багі: 

“Джип бере багато пального, важить 2–3 тонни, може застрягнути в болотах, до нього важко знайти комплектувальні. Проте основна перевага багі — це непомітність, швидкість, маневреність. Також плюс у простоті конструкцій, тому знайти деталі не буде проблемою. Наш багі потрапив у фільм Дмитра Комарова. Військові їздять ним ще від минулого літа. 

На початку війни багі недооцінювали, тепер військові бачать, яку роботу можна виконати ним. Особливо в літній період наш транспорт дуже в попиті. Багі не високий, не помітний та безшумний”. 

“Щоб хлопцям довше служило”

“Перший наш багі був спортивним, не настільки адаптований до військових потреб. Він коштував 180 тисяч гривень. Потім ми зрозуміли, що потрібно вдосконалити. Перейшли на інші типи двигунів — і виробництво подорожчало. Наприклад, виготовлення багі з дизелем 1,9 коштує 220 тисяч гривень, якщо брати щось простіше бензинове, то десь 200 тисяч, ВАЗівський можна зробити за 180 тисяч. Різниця в самих комплектувальних. Донорів стараємося брати з Європи, щоб хлопцям довше служило”, — розповідає Володимир.

“Спочатку ми робили все за свій кошт. Тепер до нас звертаються військові, які мають волонтерів, готових оплатити виготовлення багі. Є хлопці, які дають нам комплектувальні. Нещодавно з Латвії привезли два двигуни, тобто наступні автомобілі будуть дешевшими. Також спонтанно ми відкрили збір, бо час до часу приходили люди в майстерню і хотіли дати гроші в руки, а я не хотів їх брати. Це не йде мені в кишеню, ми переказуємо кошти на рахунок громадської організації і закуповуємо все необхідне для багі”.

“Приїжджають на передок, як електромобілем”

Восени минулого року Володимир з командою почав виготовляти повнопривідний джип. Хлопці робили його за власний кошт, але зупинилися, бо важливішим було замовлення на багі. А нещодавно з Володимиром сконтактували волонтери, яким потрібен евакуаційний автомобіль, вирішили, що для їхніх потреб краще підійде повнопривідний джип.

“У нас багато запитів від військових з різних підрозділів, але перевагу надаємо тим, які працюють на передку. Ми завжди запитуємо бійців про специфіку їхньої роботи, щоб розуміти, який саме багі зробити. Наприклад, їм потрібно тихо заїхати на позиції — ми беремо безшумний бензиновий двигун. Військові казали, що приїжджають на передок, як електромобілем”.

“Були випадки, коли багі не підійшов бійцям для їхньої роботи, і вони передали іншим. В основному наші багі для підрозділів швидкого реагування. Звісно, усі автомобілі тестуємо перед тим, як віддати бійцям, маємо для цього ділянки з перешкодами”, — розповідає Володимир.

До створення багі можеш долучитися за реквізитами:

Приват: 5169360016448536.

Моно: 5375411201259343.

Посилання на банку.

Журналістка: Юлія Варчук

Фото: архів героя

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери