ГЛУЗД

Дві картини, створені лапами собак і котів з притулку «Фонд допомоги тваринам “Happy Paw”», продали, щоб облаштувати ветеринарний кабінет. 

Задля доброї справи

Ідея створення картин виникла у PR-менеджерки притулку для тварин “Happy Paw”, що функціонує в Обухівському районі на Київщині. Настя Аболєшева хотіла привернути увагу до проблеми і залучити більше грошей для створення медичного ветеринарного кабінету.

Аукціон тривав тиждень. На ньому зібрали близько 20 тисяч гривень. Картину, створену лапками котиків і собак, розігрували рандомно серед тих, хто донатив. Той, хто пожертвував найбільшу суму, отримав картину від незрячої собаки — Рея.

“Це був занедбаний, напіврозвалений сарай. Більше місця в притулку немає. Ми вирішили, що будемо його перелаштовувати, відбудовувати і робити там кабінет, щоб стерилізувати тварин і скоротити популяцію безпритульних”, — розповідає Елліна Баліоз. 

Ветеринарний кабінет великими стараннями відкрили 22 листопада. У ньому є дві кімнати з боксами для тварин та операційна для стерилізації. 

“Ми зібрали понад 760 тисяч гривень, з них 532 843 гривні від компанії Joker UA, 227 тисяч гривень від 856 благодійників. Збір тривав пів року, а середній донат становив 380 гривень.

Це був складний збір, але ми дуже задоволені результатами. Люди охоче жертвують на точкові запити — лікування тварин, на корм тощо, — але щоб системно й комплексно розв’язувати проблему безпритульних тварин, не можемо обійтись без обладнаних ветеринарних і карантинних центрів у великих притулках по всій Україні, а це потребує довготривалої роботи і значних коштів”, — каже Настя Аболєшева.

У “Happy Paw” зʼявилося чимало роботи саме під час війни, бо є великий запит і від притулків, і від волонтерів, які допомагали відновити розбомблений притулок “Best Friend” у Макарові, що під Києвом. 

“Ми долучені до будівництва багатьох притулків. До прикладу, якось до нас переїхали тварини з Бахмута, яким ми закупили будки”, — ділиться Елліна Баліоз.

«Фонд допомоги тваринам “Happy Paw”» надає й гуманітарну допомогу. За час війни волонтери передали близько 260 тонн корму для тварин. І на цьому не зупиняються.

“Доля слабких — справа сильних” 

“Відбудова”, “Будівництво”, “Передача корму”, “Допомога тяжкохворим тваринам”, “Біоетика” — це основні проєкти «Фонду допомоги тваринам “Happy Paw”», над якими працюють понад 10 років. Проте найбільшим є проєкт зі стерилізації. Від травня цього року Happy Paw стерилізував 563 безпритульні тварини в Обухові. Проте через брак приміщення з опаленням та світлом восени призупинили цей проєкт. 

Облаштування ветеринарного кабінету в притулку “Відродження” дасть змогу продовжити програму безоплатної стерилізації безпритульних тварин Обухівщини. Уже першого дня роботи в центрі стерилізували 15 тварин. До того ж тепер зможуть долучити і безхатніх тварин сільської місцевості. 

Оскільки немає компетентної ветеринарної допомоги в селах, мешканці дуже рідко стерилізують своїх домашніх улюбленців, що також призводить до безконтрольного приросту популяції тварин і, як наслідок, до переповненості притулків.

“Війна, безсумнівно, вплинула на кожного українця, але, на відміну від людей, тварини не можуть самостійно собі допомогти: купити їжу в магазині, сходити до лікаря чи евакуюватись у безпечніші регіони країни. Саме тому доля слабких — справа сильних, — зауважує PR-менеджерка Настя Аболєшева, — Завдання нашого фонду — полегшити життя тварин, допомогти притулкам закрити найгарячіші запити (корм, медикаменти, дрова), водночас впроваджувати системні проєкти, покликані масштабно змінити ситуацію з безхатніми тваринами. І робити ми це можемо лише за підтримки українців, яким не байдужі пухнасті життя. Воїни на передовій не лише щоденно рятують мільйони українців, виборюючи нашу свободу, а й своїм прикладом показують, що допомога беззахисним тваринам  важлива”. 

Елліна Баліоз завершує: 

“На жаль, ситуація погіршилася, бо багато домашніх тварин залишаються без дому. Не всі люди, які евакуюються, забирають із собою улюбленців. Ті опиняються на вулиці, а оскільки здебільшого не стерилізовані — популяція зростає. Проте, за нашими спостереженнями, люди активно беруть тварин з притулків навіть під час широкомасштабного вторгнення. Ми майже повернулися до тієї цифри, яка була до вторгнення. Це гарна тенденція. Дуже цьому тішимось і надіємось, що все буде добре. Ми переживемо цю зиму, й перемога — не за горами!”.

Журналістка: Уляна Сторощук

Фото: архів Анастасії Аболєшевої

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери