ГЛУЗД

Довкола теми  куріння останнім часом крутиться багато розмов, і «забавок» для курців винайшли чимало.  Ми вирішили дізнатись про думку українців щодо цього та поцікавитись, що кажуть експерти про «безпечне»  куріння.

Для цього Глузд зробив опитування. І ось що ми готові розповісти Вам.

Нам відгукнулись люди віком 17-35 років. У кожного своя історія та причина куріння. Ось кілька з них:

Марії з Івано-Франківська 22, шість років вона курить. Дівчина розповіла свою історію і таки визнає залежність:

«Я почала курити через стрес. Зазвичай обирала «Winston». Щодо електронок, то… Вони ніякі, не зайшли мені. Зараз переходжу на ГЛО, там не такий противний настрій. Я залежна від нікотину».

20-річний Ярослав почав курити ще в 7 класі, думав, що це круто. І йому навіть подобалось. Хлопець вважає, що залежності не має, бо курить не постійно. Каже, що це просто звичка: нема що робити – сідає курити, хоч організм цього не вимагає:

«Я курив прості сигарети, а десь 2 роки тому вирішив спробувати «Vape» (електронну сигарету) і зацікавився IQOS (інноваційна альтернатива традиційному курінню). Після двох днів користування я вирішив дізнатись більше, що курю: багато читав, дивився відео. Дійшов висновку, що і електронки, і традиційні сигарети однаково шкідливі.  Тому краще взагалі кинути курити, на що я зараз оптимістично налаштований».

Коломиянка Леся курила 10 років і в 30 твердо вирішила, що не буде ні на що переходити, кине курити:

«Після 10-ти років паління прийшло усвідомлення, що воно мене вбиває», – лаконічно ділиться дівчина.

Розповіла про свій досвід 23-річна Маріанна:

«Чому почала курити? Бо і на роботі, і в компанії друзів усі це робили. Хоча мій чоловік жартує, що я курю не в затяжку. Думала переходити на електронку  IQOS. Порівнювала ціни, рівень шкідливості і в результаті вирішила, що треба кинути курити взагалі. Стосовно залежності, то вважаю, що всі люди мають якусь із них. Кілька разів я задля суперечки переставала курити. Тому тут складно сказати. Я планую кинути! І тут головне не просто балакати, а кинути і все».

Михайло курить від 17 років, зараз йому 24:

«Я був активним курцем. Юнацькі прикольчики із часом переросли в активне паління. Курив звичайні сигарети, менше ніж упаковку на день. Ніколи не відчував шкоди від них. Навпаки думав, що вся ця інформація трохи перебільшена. Я займаюсь спортом, і останнім часом шкідливість паління стала дуже відчутна. Відмовитися повністю доволі важко, тому вирішив обрати альтернативу – купив IQOS».

Хлопець перед тим багато читав і дізнавався,  як воно працює, якої шкоди завдає і спілкувався зі знайомими, які вже перейшли на IQOS. Найбільшою перевагою є те, що за використання цього пристрою сигарета не згорає, а лише нагріває тютюн. Тому немає згорання смоли, попелу, що найбільше шкодить здоров’ю. Михайло таки перейшов на IQOS і вже має чим поділитись:

«За три тижні я не викурив жодної сигарети і відчув, як мій організм почав відживати, тому поки що дуже задоволений. Згодом планую відмовитися від паління взагалі».

Інтернет-ресурс LIFTER у статті «Що шкідливіше: кальян, Vipe чи IQOS» докладно з’ясовує це питання. У матеріалі подано, що кальян є найнебезпечнішим, бо  в процесі куріння в організм людини потрапляє в 1,7 раза більше нікотину, ніж від цигарки. А неякісні електронні сигарети можуть добряче «вилізти боком». Проте IQOS вважають таки безпечнішим:

«Вейпи і електронні сигарети є значно менш шкідливими замінниками сигарет. Відсутність продуктів горіння знижує ризик захворювань дихальних шляхів і загальний збиток здоров’ю. Але при переході на вейп потрібно стежити за частотою і тривалістю використання (не перетворювати перекур в двогодинне посмоктування е-сигарети), якістю пристроїв (скажіть «ні» безіменним вейпам в AliExpress) і хімічними ароматизаторами в складі рідини», – йдеться в матеріалі.

Колишня виконувачка обов’язків міністра охорони здоров`я України Уляна Супрун на сторінці у Facebook нещодавно написала, що електронні сигарети чи інша альтернатива дорівнює традиційному курінню. До цієї проблеми поставились серйозно і вирішення її винесли на рівень законодавства:

«Міністерство охорони здоров’я України пропонує на законодавчому рівні ввести визначення електронних сигарет та обмежити продаж тютюну. Це допоможе зберегти здоров’я українців, а також наблизить наше законодавство до європейських стандартів», – йдеться далі в дописі.

Нарешті ми поспілкувались із прес-центром сигаретної та тютюнної фірми  «Philip Morris International» ( далі ФМІ). Компанія понад десять років розробляє лінію продуктів категорії зниженого ризику  як альтернативу традиційним сигаретам. 2016 року компанія презентувала один із них – IQOSтм – на українському ринку.

Перед тим, як потрапити до споживача, пристрій пройшов ряд експертиз та експериментів. Про це докладно нам розповіли працівники прес-центру:

«Завершивши лабораторні досліди IQOS, у Філіп Морріс визначили, що: 


– при правильному використанні IQOS не виникає процес горіння.
– IQOS на 90% менш токсичний. В аерозолі, який виробляє  IQOS, рівні речовин, що виділяються, у середньому, на 90% нижче порівняно з димом традиційної сигарети.
– IQOS не впливає на якість повітря у приміщенні.   
– Під час двох досліджень, проведених у Японії та США, з’ясувалося, що в курців, які перейшли на IQOS, показники 15 біомаркерів впливу на організм були схожі з показниками учасників, які відмовилися від куріння.
– Під час використання інформаційних повідомлень про продукт нецільова аудиторія не продемонструвала намірів використовувати його», – розповідає працівниця компанії Тетяна Скупова.

У ФМІ визнають, що використання IQOS викликає звикання та не виключає усіх ризиків для здоров’я курців. Однак наукові дані засвідчують, що перехід на IQOS дозволяє курцям знизити ризики для здоров’я.    

Тому якщо Ви в роздумах, що обрати, –  киньте курити (це побажання редакції Глузду).

Журналістка: Адріана Ковальчук

Фото: Оксана Санагурська

Наші партнери