ГЛУЗД

Покрова — одне з найбільших релігійних свят в Україні. Згідно із церковною версією, 910 року у Влахернському храмі Константинополя юродивому Андрію та його учню Єпифанію в оточенні ангелів і святих з’явилася Божа Мати, яка простягла над молільниками біле покривало (омофор). В Україні особливе шанування Покрови Богородиці почалося XII століття.

Від 1999 року на свято Покрови в Україні відзначають День українського козацтва. У запорозьких козаків був особливий культ Богородиці-Покрови як заступниці та захисниці від ворога. Головна січова церква завжди була на честь Покрови, і в кожному козацькому курені була її ікона. Зображували її і на хоругвах, під якими козаки ішли в походи. За інформацією Українського інституту національної пам’яті, на свято Покрови Пресвятої Богородиці, 14 жовтня, на козацькій раді січовики щороку обирали кошового отамана.

2014 року указом Президента України Петра Порошенка на свято Покрови призначено День захисника України та скасовано святкування Дня захисника Вітчизни 23 лютого. 14 липня 2021 року Верховна Рада України перейменувала свято на “День захисників і захисниць України”.

Святкування Покрови в Коломиї

Коломийську громаду відвідає Національний заслужений академічний український народний хор України імені Григорія Верьовки. Це чудова нагода почути українські пісні у виконанні всесвітньо відомого хору.

Хор Верьовки візьме участь у святковій літургії у Катедральному соборі Преображення Христового УГКЦ о 10:45. А о 17:30 у Народному домі відбудеться концерт, присвячений 30-й річниці створення Коломийської станиці ОУН-УПА Карпатського краю та Дню захисника та захисниці України.

Цьогоріч, як завше, ще від 90-х, о 18:00 відбудеться спільна молитва за Героїв біля пам’ятника Бандері, далі — смолоскипна хода до площі Шевченка, де о 19:00 розкладуть “Ватру Слави”. Там відбудеться святковий концерт, варитимуть банош та співатимуть пісень. Долучитися зможуть усі охочі.

Текст: Ірина Блаженко

Відео: Ольга Баранецька

Джерело основної світлини: УНІАН

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у телеграмі чи вайбері.Наші партнери