ГЛУЗД

Павло Медина — засновник громадської ініціативи “Своє горнятко”, основна мета якої популяризувати носіння своєї посудини для напоїв, щоб не засмічувати навколишнє середовище.

“Хочу змінити світ, поки я тут. Починаючи з малого, йду до великого”, — розпочинає розмову Павло.

Ці слова пронизують усе, про що говорить та що робить молодий чоловік.

Павло Медина

Приблизно рік тому хлопець разом із друзями розпочав роботу над ініціативою “Своє горнятко”, а тепер вчить людей відмовлятися від пластику й носити свою посудину для кави чи чаю, яку можна використовувати кілька разів та яка не забруднить навколишнє середовище.

“Ідея носити своє горнятко і відмовлятися від одноразового посуду не нова, вона існує у всьому світі. І от якось на навчанні я розмовляв із дівчинкою зі Львова. Ми дійшли думки, що чим більше місто, тим більше в ньому ініціатив — молодіжних чи екологічних. Так з’явилася ідея створити якийсь проєкт у рідному і невеличкому Нововолинську”.

Ця ініціатива має дві складові: домовленість із кав’ярнями про підтримку проєкту і розробка та продаж горняток, які можна взяти із собою.

“Спочатку наша команда домовлялася із закладами міста, щоб вони давали знижку людям, які прийшли по каву зі своєю посудиною. Потім ми почали співпрацювати з молодіжними центрами різних міст, і вже люди на місцях продовжили нашу справу. Я й уявити не міг, наскільки вірусним це стане. Тепер  каву у #своє_горнятко ви можете взяти у Луцьку, Києві, Краматорську, Львові, Нововолинську, Сумах. Також власники кав’ярень можуть звернутися до нас, і дизайнер спеціально для них розробить логотип або малюнок закладу”.

За словами Павла, спочатку боялися, що ніхто не погодиться співпрацювати, тому й вигадали власний механізм.

“Спочатку в місті ми звертаємося до найбільш відомих кафе, там домовляємося, тоді  маленькі бізнеси легше йдуть на контакт. У кожному місті ми маємо людей, які поширюють нашу ідею. Я дуже радію, що в Ковелі є хлопці, які ледь не щотижня знаходять нову кав’ярню, що погоджується брати участь у проєкті.
Ми здебільшого співпрацюємо з молоддю, а вона вже розповідає своїм батькам чи бабусям, чому це важливо”.

Якщо ви досі вагаєтесь, яку чашку собі обрати, то пропонуємо пройти тест тут.

До цієї ініціативи  може долучитися кожен, незалежно, у якому місті живе.

“Для цього потрібно написати на своїй сторінці в соцмережах про те, що носите власну посудину, додавши тег #своє_горнятко, і так стати нашими амбасадорами.
Тільки пишіть правду: і плюси, і мінуси користування власною чашкою.  Мінуси в тому, що це не всім зручно.
Якщо ви власник кав’ярні, то можете зробити систему знижок для тих, хто приходить зі своїм посудом, і це теж буде великий крок”.

Павло Медина

Згодом із маленького проєкту виник ще один — навчання для студентів Нововолинському електромеханічного коледжу життя ZeroWaste (одна зі складових екоруху, передбачає життя, що не продукує відходів – ред.), soft skills (з англ. “м’які навички” — робота в команді, лідерство, креативність) та проєктного менеджменту.

“Зараз ми вчимо студентів потрібних навичок у житті та роботі, а в майбутньому хочемо запровадити роздільне сортування у Нововолинському електромеханічному коледжі, це зможе  закріпити знання, які ми їм даємо”.

Окрім того, хлопець робить усе, щоб молодіжний центр Волині «Нові крила» отримав власне приміщення  вже в січні цього року.

“Колись, як були дітьми, то будували будиночки-халабуди з підручних матеріалів, так і зараз хочемо створити центр, де б молодь могла проводити час. Такий собі будиночок-халабуда по-дорослому. 
  Тепер це великий проєкт,  ядро молодіжних та соціальних ініціатив, так би мовити, місток інновацій — між тими, хто має ідеї, і тими, хто може допомогти втілити їх”.

Павло Медина

Журналістка: Ростислава Мартинюк

Фото: Архів Павла Медини

Отримувати сповіщення з новими матеріалами можна в нашому Telegram-каналі. Підписуйтеся і будьте в темі)

Наші партнери