ГЛУЗД

Розповідаємо, чим жила Коломийщина впродовж тижня.

Коломия  залишається в червоній зоні

10 вересня відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Під час якого ухвалили нове епідемічне зонування, про це повідомив міністр КМУ Олег Немчінов.

Епідемічний рівень встановлюють на 14 днів.

“Дітям у школу”  —  у Коломиї страйкували батьки

Від початку минулого тижня в Коломиї відбулося два батьківські мітинги проти онлайн-навчання.

Відео з першого мітингу, що відбувся 9 вересня, оприлюднила коломиянка Вікторія Флейчук.

Батьки вимагають, щоб розпочався звичайний навчальний процес. Коломияни обурені, бо не мають з ким залишити дітей і не мають змоги разом з ними навчатися вдома.  

Місцева влада пояснює, що заклади освіти не можуть працювати, поки  місто перебуває в червоній зоні.

11 вересня батьки знову вийшли до стін Ратуші. Їм вдалося зібрати 700 підписів для скликання позачергової сесії міської ради. Проте вона так і не відбулася.

Згідно з розпорядженням міського голови від 11.09.2020 р. № 270-р на 12 вересня скликали 68 (позачергову) сесію Коломийської міської ради сьомого демократичного скликання в режимі відеоконференції (дистанційне засідання) з таким основним порядком денним: робота закладів освіти в умовах COVID-19 (червона зона, помаранчева зона) та адаптації їх, повідомляє Коломийська міська рада.

“Пленарне засідання ради є правомочним, якщо в ньому бере участь більше ніж половина депутатів загального скликання), 68 (позачергову) сесію Коломийської міської ради сьомого демократичного скликання вважати такою, що не відбулася”,  — йдеться на сторінці Коломийської міськради.

Якими були перші тижні вересня в закладах освіти Івано-Франківського регіону  —  ми розповідали раніше

Коломиянка виступить від української збірної під час Чемпіонату в Туреччині

12-13 вересня в Стамбулі (Туреччина) відбудеться Чемпіонат Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій серед юніорів. 

Представляти Україну буде легкоатлетка з Коломиї Тетяна Харащук, повідомляють на сторінці Відділення НОК України в Івано-Франківській області.

Дівчина виступить від української збірної в дисципліні “біг на дистанції” 400 метрів. 

Тетяна Харащук у січні 2018 року здобула срібну нагороду на Чемпіонаті України з легкої атлетики в приміщенні серед юнаків 2018. У січні 2019-го здобула срібло на Чемпіонаті України з легкої атлетики в приміщенні серед юнаків 2019. У червні 2019 року здобула бронзову нагороду на Чемпіонаті України з легкої атлетики серед юнаків 2019.

Коломиянину присвоєно премію імені Володимира Полєка в галузі краєзнавства

9 вересня в Івано-Франківську визначали переможців премії імені Володимира Полєка в галузі краєзнавства.

Як повідомляють у пресслужбі облдержадміністрації, під час таємного голосування члени комісії обрали найкращих із шести претендентів. 

Цього року лауреатом премії імені Володимира Полєка в галузі краєзнавства став коломиянин Микола Савчук краєзнавець, журналіст, письменник-гуморист, фольклорист, видавець, член товариства «Просвіта», член Гуцульського товариства, голова редакційно-видавничих комітетів «Енциклопедія Коломийщини», краєзнавчої серії «Бібліотека Коломийщини», почесний краєзнавець України  Микола Савчук.

Така премія існує на Прикарпатті вже 10 років. Щороку її присуджують трьом лауреатам за вагомий внесок у справу вивчення, збереження й популяризації історико-культурної спадщини та розвиток різних напрямків краєзнавчих досліджень.

У школах Коломиї розпочнуть дистанційне навчання

Як повідомляють в Управлінні освіти Коломийської міської ради,  на виконання постанови Кабінет Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641, рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 вересня 2020 року та через встановлення в м. Коломиї «червоного» рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19 у закладах загальної середньої освіти міста Коломиї:

  • для учнів 2-11 класів освітній процес. Він розпочався дистанційно 14 вересня 2020 року
  • для учнів 1 класів продовжать канікули до 20 вересня 2020 року.

Журналістка: Оксана Мельничук

Отримуй першим добірку новин Коломиї — підписуйся на телеграм-канал Глузду.

Якщо ти маєш важливу інформацію, якої не побачив / не побачила на сторінці Глузду,  —  напиши нам: nesamovyta@gmail.com.

Наші партнери