ГЛУЗД

Всього на Громадський бюджет подали 21 проект. Наша редакція у першій частині матеріалу “Коломияни розплановують бюджет” розписала 5 із них. У другій частині ми познайомимо вас із наступними п’ятьма ідеями, які ймовірно, зроблять наше місто більш привабливим.

Повторюся: проекти для опису ми обираємо рандомно. Тут наступні п’ять, продовження читайте у наступних частинах матеріалу.

  1. Естетичне облаштування території двору

Кошторис проекту становить 400 000 гривень.

Проект спрямований на покращення стану міжбудинкової території, шляхом заміни дорожнього покриття під’їзних шляхів, облаштування паркувального майданчика для автотранспорту, критого майданчику для сортування сміття та часткового огородження території.

“У проекті йде мова про облаштування міжбудинкових територій конкретної ділянки по вулицях Шкрумеляка і Бандери. Ця територія об’єднує п’ять досить великих будинків. Хочеться це місце облагородити. Територія велика, та виглядає вона не дуже гарно.

Є проблема із ввозом сміття до нашого двору із інших частин міста та навіть сіл. Це території, де не заключили договір про вивіз сміття. Ми би хотіли там зробити не просто площадку із сміттєвими баками. Є ідея встановити баки для сортування сміття.

Також хочемо зробити кишені для паркування, щоб не заважати заїзду іншого транспорту.

Розраховую на голоси жителів цього мікрорайону, адже для них ця проблема є актуальною», – автор проекту Наталія Чижевська.

  1. Благоустрій подвір’я будинків по вул.Валовій та проспекту Грушевського

Для реалізації цього проекту автор заклала суму у розмірі 124 000 гривень

У рамках проекту планується обгородження декоративною огорожею клумб, дитячих майданчиків та зелених насаджень на прибудинкових територіях по вулицях Валовій 59,61 та пр.Грушевського 46. Це дасть можливість покращити зовнішній вигляд і захистити від пошкоджень об’єкти благоустрою, відмежувати проїзну частину від зон відпочинку.

“Це моє рідне подвір’я, тому саме для цього двору я стараюся робити все можливе по благоустрою.

Тепер ми створили ОСББ. Коштів, які здаватимуть люди, буде недостатньо, тому я вирішив написати цей проект.

За надходження із громадського бюджету плануємо облагородити зону територій трьох будинків та декоративно огородити дитячі майданчики”, – автор проекту Олег Осадчук

  1. Встановлення стаціонарних бетонних тенісних та шахових столів у відпочинкових зонах та житлових масивах міста

Кошторис проекту становить – 399 500 гривень

Встановлення стаціонарних бетонних тенісних та шахових столів спрямоване на розвиток фізичної культури населення коломийщини. Слід зазначити, що такого роду столи мають антивандальне виконання. Створені з архітектурного бетону, у них великий термін експлуатації.

Тенісний та шаховий столи гармонійно використовують простір і можуть стати прекрасним доповненням до спортивного чи дитячого майданчика, а також можуть бути самостійним спортивним об’єктом, розташованим в житловій чи відпочинковій зоні міста.

Вільний доступ дозволяє проводити повноцінні тренування в комфортних умовах для всіх верств населення: дітей шкільного віку, студентів та дорослих, охоплюючи значну територію міста. Важливим є також те, що гра у настільний теніс дозволяє залучити до занять спортом та ведення фізичної активності людей з порушенням роботи опорно-рухового апарату, «візочників», людей із вадами слуху і мовлення, які на сьогоднішній день мають найменше можливостей для вільного заняття спортом у нашому місті.

  1. Будівництво спортивного скеледрому (тренажер для занять скелелазінням

Для цього автор прописав кошторис у розмірі – 999 500 гривень

Метою впровадження даного проекту є підвищення професійних навичок спортсменів-скелелазів, створення можливості для проведення місцевих та регіональних змагань зі скелелазіння в трьох дисциплінах – сходження на швидкість, складність і боулдеринг. Створення місця та побудова тренажерів для проведення спортивних тренувань зі скелелазіння залучать до занять спортом дітей, молодь та дорослих. Популяризують заняття фізичною культурою серед широких верств населення

Варто зазначити, що скелелазіння є однією з наймолодших спортивних дисциплін на Літніх Олімпійських іграх в 2020 році в Токіо і найбільш динамічно розвивається у світі. Скелелазіння — один з найбільш гармонійних видів спорту, що поєднує в собі оптимальні фізичні навантаження, фітнес, розваги та екстрим. Скелелазіння розвиває координацію і пластику рухів, вольові якості спортсменів, тому може бути вдалим доповненням для тренувань спортсменів з різних видів спорту. Оскільки Коломия є територіально наближена до гірської місцевості, то актуальним був би її розвиток у напрямку гірських видів спорту зокрема і скелелазіння. Створення відкритого тренажеру (стенду) для занять скелелазінням стало би візитною карточкою міста та сприяло  туристичній привабливості міста, підвищення професійного рівня військовослужбовців 10-тої окремої гірсько-штурмової бригади, що дислокується в Коломиї. Задоволення потреб та інтересів учасників Громадської організації “Спортивно-гірський клуб ”Білий камінь”.

“ГО Спортивно-гірський клуб “Білий камінь” минулого року успішно переміг в  громадському бюджеті міста на 2018 рік із проектом по будівництві скелелазного тренажеру для занять болдерінгом. Оскільки клуб шукає можливості для реалізації спортивних об’єктів в Коломиї та області, то і цього року ми з активістами організації прийняли рішення виступити із двома проектами.

Перший проект по встановленню стаціонарних бетонних тенісних та шахових столів у відпочинкових зонах міста (бюджет 400 тис), другий будівництво скелелазного стенду (бюджет 1 млн). Така ідея формувалася під час мандрівок європейськими країнами наших учасників та бажанням створити можливість розвитку масового спорту із цих олімпійських дисциплін в нашому місті. Залучити молодь до занять спортом та зробити привабливим наше місто” – автор двох вищезгаданих проектів Іван Візнюк.

  1. Клаптик Гармонії в містечку

Кошторис проекту становить суму у розмірі 200 000 гривень

Військове містечко чомусь на дуже поганому рахунку у влади міста. Відсутність доріг, тротуарів, облаштування дворів і тд. Але в цьому жилому масиві живе велика кількість людей всіх можливих вікових і майнових категорій, які заслуговують на гідне життя, на клаптик краси поряд із собою! Цей проект намагається привернути увагу до мікрорайону Військового містечка. Розпочати роботи автор проекту пропонує ми із занедбаної земельної ділянки між житлових будинків по вул. Сахарова та вул. Чайковського.

“Я мешканець цього мікрорайону. Скільки себе пам’ятаю, тут було казна-що, та це піша територія, стежка там не заростає, але порядку там не було ніколи.

Моя мета – привернути увагу місцевої влади до цього мікрорайону. Якщо пройтися по території Військового містечка тут все в жахливому стані: немає доріг та  тротуарів, взагалі нічого немає.

Хочеться жити якось цивилізовано. Я не розумію чому, але жоден депутат не бореться за ці голоси. Тут проживає чимало людей, багато будинків. Проект може бути початком чогось хорошого.

Планую за цю суму облагородити невеликий клаптик землі. Я хочу, щоб були нормальні пішохідні доріжки, щоб люди могли спокійно пройти чи проїхати навіть колясками, а не грузнути в болоті по коліна. Посадити дерева. Там має бути щось таке, що тішить око. Щоб людина могла виглянути з вікна і побачити щось красиве, а не наслідки розпаду Радянського Союзу”, – автор проекту Владислав Коваль.

Нагадуємо, що мешканці Коломиї (ті люди, котрі мають місцеву прописку) можуть підтримати шляхом голосування один із проектів.

Це можна зробити у приміщенні Міської ради чи ЦНАПу, або ж за посиланням:

Голосування припиняється завтра о 16 год.

Долучіться до створення затишку свого міста. Гармонія у Коломиї залежить від нашої активної громадської позиції!

Наші партнери