ГЛУЗД

До вашої уваги наступні п’ять проектів по облагородженню міста.

Чимало коломиян обурені станом своїх дворів та міжбудинкових територій, тому подали проект з ідеями по облагородженню окремих мікрорайонів.

Ми запитали авторів проекту у чому актуальність їхніх проектів та чому містяни мають їх підтримати. Відповіді у матеріалі:

  1. Прокладання асфальтової дороги, облаштування тротуарів, розширення зони паркування по вул.Палія 26-30

Для реалізації цього проекту потрібна сума у розмірі 997 500 гривень

Мета проекту – забезпечення мешканців мікрорайону якісною дорогою, яка дасть змогу комфортно та безпечно пересуватися вулицею Палія 26-30. Багаторічне використання покриття дороги без ремонту призвело до повної її руйнації. Вулиця незручна для пересування в суху погоду, а в дощову – просто непридатна, бо перетворюється на озеро. Такий стан дороги порушує право мешканців та гостей відчути себе частиною сучасного європейського міста.

“Це такий проміжок дороги, якою ходять майже всі коломияни, бо тут знаходиться супермаркет “АТБ”, де завжди людно: багато і машин, і людей.

Ця вулиця є прохідною, нею проходять люди, щоб потрапити на вулиці Богуна чи Бандери, вона пов’язує майже всі райони”, – автор проекту Інеса Луніна

  1. Комфортний масив “Богуна”

Кошторис цього проекту становить 1 000 000 гривень

Даний проект передбачає встановлення та облаштування дитячого ігрового, футбольного та волейбольного полів, спортивно-тренажерного майданчика як для дітей так і для дорослих. Проект спрямований на покращення розвитку та здорового молодого покоління, створення сприятливих умов для відпочинку матерів та дітей, сприятиме всебічному активному розвитку громади міста та його гостей, що в свою чергу покращить імідж міста Коломия.

“У мене троє дітей і у нашому подвір’ї немає нормального сучасного дитячого майданчика. Є старі, іржаві, аварійні каруселі, на які нереально пускати дітей без нагляду дорослих. А ходити для цього в інші двори некомфортно.

Окрім того, немає де розвиватися молоді та займатися фізкультурою, немає турніків чи тренажерів. Немає можливості для командних ігор: волейбол, футбол. Територія перед будинками, а їх шість, досить велика. Там можна розмістити і футбольне поле, і волейбольне.

Ідея додавалася одна до одної.  Все розпочалося з ігрового дитячого майданчика, а тепер з’явилася ідея облаштувати ще й футбольне поле. На території 4 школи не завжди дозволяли грати футбол. А тут плануємо зробити відкритий майданчик: хто хоче, той і приходить. Тим більше сучасних міні-полів не вистачає..

Цей проект, як для дітей, так для молоді і дорослих. Для коломиян і приїжджих. Немає значення у якій частині міста ви живете. Цей майданчик буде доступний всім”, – автор проекту Роман Косович.

  1. Облаштування пандуса, паркувальних кишень та міжквартальних проходів (тротуарів) між буд.250-274 по вул. І.Мазепи

Для реалізації цього проекту необхідна сума у розмірі 991 900 гривень

Облаштування стаціонарного пандуса для комфортного руху людей з інвалідністю (на візках) і людей з дитячими візками в місці громадського користування (спуск від зупинки), що являється ознакою цивілізованого суспільства, відновлення міжквартальних проходів із монтажем антипаркувальних засобів, розширення місць для паркування легкових автомобілів.

“У 2016 року проект, автором якого був я, виграв на Громадському бюджеті. Там було розширення дороги та асфальтного покриття. Коли зробили дорогу, виникла потреба зробити тротуари і парковки, щоб машини не зупинялися на тротуарах і не заважали проходити людям.

У нас, на Мазепи, зроблений пандус, але він стрімкий і незручний, люди жаліються на те, що там немає можливості ні візок дитячий звести, ні виїхати по ньому. Тому  виникла потреба зробити його більш похилим, щоб було зручно для батьків з візками і для інвалідів”, – автор проекту Володимир Григорук.

  1. Створення тротуарів з велодоріжками на вулиці Лисенка

Для реалізації проекту необхідна сума у розмірі 399 000 гривень

Проект спрямований на створення тротуарів та велодоріжок по вулиці Лисенка, оскільки на даний час відсутні безпечні умови для пересування людей на цій ділянці та підвищена загроза створення аварійно-небезпечних ситуацій. Проектом передбачено заміна асфальтобетонного покриття на встановлення тротуарної плитки двома смугами – для пішоходів та велосипедистів.

“Безпека нашого життя – це просто необхідність, а в даному випадку ділянка по вул. Лисенка є небезпечною, бо тротуари просто відсутні. Там створюють аварійно-небезпечні ситуації, бо люди йдуть по дорозі.

Дорога є для транспортних засобів, а не для пішоходів, для них має бути зовсім інша ділянка для пересування попри проїжджу частину.

На цій ділянці є грунтова дорога і розбита теплотраса, я став свідком того, як чоловік, який йшов по ній впав і розбив лице через те, що перехилилася плита.

Ми вважаємо цю проблему гострою і маємо на меті забезпечити собі безпеку. Тим більше, що у цьому районі знаходяться три навчальні заклади і два садочки.

Велодоріжка – це уже додаткова можливість, її дозволяє ширина дороги на цій території реалізувати, але основний нахил у нашому проекті – це створення умов для безпечного пересування – тротуарів, бо вони відсутні!”, – автор проекту Ігор Клапко

  1. Облагородження скверу позаду музею “Писанка”

Для реалізації проекту необхідна сума у розмірі 181 000 гривень

Проблема полягає в тому, що у сквері відсутній асфальтований прохід , тому люди просто втоптали дорогу посеред газону. Дана територія, а це центр міста, немає естетичного вигляду. Тому пропонуємо прокласти бруківку для зручного проходу, декілька вуличних лавок для відпочинку з можливістю підзарядити електронний девайс через USB – зарядку. Також встановити декілька смітників та LED – освітлення, та декілька вуличних столів для гри в шахи та шашки. Це буде чудове місце для відпочинку коломиян, місце для гри в шахи, а також естетично-привабливий вигляд центральної частини міста.

“Є проблема, яка полягає в тому, що в центрі міста дуже мало місць для простого відпочинку. Ця ділянка є прохідною, хоча там мав би бути газон, люди протоптали стежку. Ми вирішили, якщо вже ходять люди, то треба, щоб воно виглядало естетично: хочемо,щоб те місце було ублагороджене, з бруківкою, сучасними лавками, де можна підзарядити свій смартфон, з LED-освітленням та додати декілька шахових столів.

У Коломиї є багато шахістів, але немає жодного такого столу для вуличної гри. Центр міста – це завжди його обличчя, це має бути найгарніша і найбільш естетична зона, а у нас, чомусь, не так. Тому і взялися за центр міста. Це вже другий проект, який ми подаємо і  другий раз він стосується центральної частини міста”, – автор проекту Михайло Данищук.

Опис наступних, завершальних шістьох проектів читайте у нашому наступному матеріалі.

Ще сьогодні ви маєте можливість підтримати якійсь із проектів своїми голосами та долучитися до творення затишку у своєму місті.

Огляд інших проектів у попередніх матеріалах:

Коломияни розплановують бюджет: частина перша

Коломияни розплановують бюджет: частина друга

Наші партнери