ГЛУЗД

На Urban Space Radio стартував подкаст спільного з Глуздом проєкту “Мені чути” про усвідомленість, самовдосконалення та критичне мислення, який реалізовуємо за підтримки Європейського Союзу і Міжнародного фонду “Відродження”.

Ми поспілкувалися з редакторкою подкастів Катериною Литвінчовою, щоб дізнатися усе про подкаст.

Чому я маю почути?

Подкаст “Мені чути” створили, щоб розвивати критичне мислення та зрілість у суспільстві. Ми це робимо не вперше, минулого року в нас була серія подкастів у форматі аудіо-методички “Формула правди” про критичне мислення. Про поради та лайфхаки ми запитували журналістів, музичних виконавців, митців, піарників. 

У подкасті “Мені чути” нам важливо зберегти концепцію: дискутувати про критичне мислення на перетині різних галузей. Цьогорічний формат подкасту — це начитування: експертка Наталя Гринюк готує текст, а озвучує його відома людина. 

Герою епізоду має відгукуватися тема критичного мислення. Також для нас важливо, щоб цінності радіо і блогера чи лідера думок збігалися, бо ми вважаємо цей проєкт соціальною відповідальністю, розвивати в людей критичне мислення — наша місія. 

Ми стежили, щоб аудиторії героя та Urban Space Radio перетиналися. Ми хотіли залучити молодих активних людей, які мають чітку громадянську позицію, розуміють, що таке соціальна відповідальність, зацікавлені в розвитку навичок та знають, що допомагає нам у XXI столітті не втрачати голову, бути конструктивними та ефективними. 

Наші слухачі — це молоді, відповідальні, проактивні люди, які є активними користувачами соцмереж, які чули про критичне мислення, знають, що таке фактчекінг. Ми хочемо їм нагадати те, що вони вже знають та розповісти про нове, що з’явилося серед маніпулятивних технологій, бо немає певної кількості курсів медіаграмотності, які можна пройти і на тому все. Технології не постійні, вони завжди розвиваються, і до них треба пристосовуватися, щоб наше життя було комфортнішим. 

Хочемо також достукатися до людей, які менше звертають увагу на тему критичного мислення, які беруть активну участь у віртуальному світі, але не до кінця знають, як працюють ті чи інші технології, як вони впливають на наші рішення. Розповідаємо, як можуть нами маніпулювати, як це проявляється, як себе вберегти.

Подкаст “Мені чути” про людей та людяність 

У нас недавно вийшов третій епізод, відгуків поки що небагато, але все, що ми збираємо із соціальних мереж, підказує, що рухаємося в правильному напрямі, але хотілося отримати фідбек після виходу всіх 6 епізодів. Мені подобається, що подкаст короткий, близько 15 хв, але за цей час можна більше дізнатися про технологію впливу соцмереж на наш настрій, думки та поведінку.

Говоримо і про дітей, наприклад, як відучити дитину від телефона, йдеться не тільки про програми батьківського контролю чи якісь заборони на час, проведений за комп’ютером, а й про налагодження стосунків. 

На нашу думку, подкаст “Мені чути” є людяним. Ми змушуємо задуматися над нашою комунікацією офлайн та онлайн.

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у телеграмі чи вайбері.

Наші партнери