ГЛУЗД

За декілька днів до Нового року наша команда відчайдушно намагалася віднайти реальну історію про диво. І ми таки знайшли…

Допис Олі Присяжнюк мені підтягнула фейсбучна стрічка. Вона писала: “У мене тут в друзях 4570 людей! Дякую вам, люди, що ви є)

А у Віки Карнаух борг за ліки трохи більше 45 тисяч!

І що я собі подумала: якщо кожен з моїх друзів дасть лише по 10 гривень, то борг за ці ліки закриється і ми зможемо далі допомагати діткам!”

А далі пост вдячності за те, що люди так активно допомагають.

Про який борг йдеться, чому люди так активно долучилися та кому вони допомагають  —  про це далі.

2011-го моя донька лікувалася в гематологічному відділенні кіровоградської дитячої обласної лікарні від лейкозу. Моя теперішня подруга, співзасновниця благодійного фонду, Наталка, прийшла туди як волонтерка, так ми й познайомилися… А 2016-го ми заснували благодійний фонд.

Моя донька перемогла хворобу, ми пережили це, але в мене залишилася потреба допомагати іншим так само, як допомагали нам, а нам допомагало дуже багато людей. Спочатку ми волонтерили, а потім організували фонд допомоги, щоб мати трошки більше можливостей, ніж має волонтерська організація. 

Сьогодні ми допомагаємо понад 50 дітям п’яти відділень дитячої обласної лікарні Кропивницького, які тепер проходять лікування онкологічних захворювань або вже пройшли курс і потребують підтримки. Ми допомагаємо не тільки дітям Кропивницького.

У фонді “Янгол Життя”, крім нас з Наталею, співзасновниць, є ще 2 працівники. У нас немає постійних волонтерів, але ми співпрацюємо з волонтерськими організаціями Кропивницького та з навчальними закладами, і вони допомагають нам під час акцій та свят. Є організації, які підтримують і забезпечують офіс, дає канцтовари, покриває транспортні витрати.

Ми маємо домовленості з певними аптеками: вони дають нам ліки, щоб діти, яким вони терміново потрібні, не чекали, а кошти ми повертаємо впродовж 21 дня. В онкології не можна чекати, коли будуть кошти, дуже часто потрібно діяти тут і тепер, щоб людина мала шанс на одужання, а інколи й життя. 

Так вийшло, що лікування Вікторії, дівчинки, якій збирали кошти на лікування, обходиться близько 60 тисяч гривень на місяць, а лікують її понад рік. Ми періодично беремо ліки, потім збираємо кошти та повертаємо борги і так по колу. 

Вікторії Карнаух 17 років, вона потрапила в лікарню понад рік тому. У неї важке захворювання крові, це не зовсім онко, але й не легше. У неї повністю перестав працювати кістковий мозок, вона живе завдяки донорській крові, яку їй постійно вливають, та лікам, які підтримують та намагаються запустити роботу кісткового мозку. Їй потрібна пересадка кісткового мозку, тільки після цього вона зможе одужати і жити звичайним життям. Вікторія цього року закінчила школу, нікуди не вступала, у неї тепер важливіший іспит…

Віка дуже світла та позитивна дитина, як би важко їй не було, вона завжди посміхається і знаходить собі заняття, декілька місяців вона вивчає китайську мову. 

На кінець року багато діток, яким потрібне дороговартісне лікування потребували нашої допомоги, тому ми мали більше боргів, а аптека дала відтермінування лише до кінця року. Якщо до того часу не повернемо грошей, то в борг ліків більше не дадуть. Тоді ми не зможемо допомогти не тільки цій дівчинці, а й іншим, які цього потребують. Тому нам важливо було до кінця цього року погасити цей борг.

Ми мали повернути 45 738 гривень. Я думала, як погасити борг, і тут отримала заявку в друзі у фейсбуці, я підтвердила, перейшовши в розділ “усі друзі”, побачила, що їх 4570.  Тоді в мене і народилася ідея: якщо кожен з них надішле по 10 грн, то ми покриємо борг. Я написала про це пост, і за 15 хв після його публікації посипалися платежі. За декілька годин — повідомлення про те, що картка не приймає коштів через велику кількість платежів, тоді ми й додали іншу картку. 

Платежів по 10 гривень  10–15 %, усі інші  —  це 50, 100, 200 гривень, надсилають і тисячу, і дві-три тисячі гривень. Люди пишуть, що надсилають кошти за себе і за подругу, за всю сім’ю або за 10 своїх друзів. У призначеннях платежу люди пишуть слова підтримки для Вікторії. У мене мурахи від повідомлень та активності на сторінці. 

Наприкінці року почалася втома й заклопотаність, не до дива було, а тут воно трапилося. Перед нашим з вами інтерв’ю надійшло 21 670 грн. Я не очікувала, що цим дописом зможемо зібрати понад 21 000, очікувала 5–6. Думала, перекажемо якусь частину аптеці і попросимо відтермінування, бо кошти ми завжди повертаємо, а цього разу не встигли зібрати.

Раніше ми теж збирали кошти різними способами: писали у всі медіа, проводили благодійні акції, але, мабуть, на кінець року люди втомилися від постійної участі у благодійності, відволіклися на свої родини, подарунки, так часто буває.  

Нас дуже мотивує, коли приходять платежі від дітей, які декілька років тому були нашими підопічними. У мережі з’являється інформація, що вони організовують різні благодійні акції, збирають кошти нашим новим підопічним. Діти, які були виснажені, без волоссячка, ідуть у 1 клас або закінчують школу і кожного разу дякують за нашу допомогу. Ми робимо це не задля вдячності, але такі історії перемог додають сили і далі допомагати діткам. 

Долучитися можна, перерахувавши гроші на карту: 4149 6293 5120 3914

Журналістка: Оленка Гелетюк

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у телеграмі чи вайбері.

Наші партнери