ГЛУЗД

“Неопалимі” — благодійний проєкт, який у Львові заснували батько і син, які займаються естетичною медициною. Улітку реалізовувати його почав син, Максим Туркевич, а офіційно стартували восени.

Особлива риса

“Неопалимі” — комплексний медичний проєкт, що допомагає позбавитися рубців та опіків добровольцям, військовим, волонтерам, цивільним, які постраждали через воєнні дії, починаючи від 2014 року. 

“Придумуючи назву, хотілось, щоб вона передавала суть того, що ми робимо і для кого. Оця неопалимість — особлива риса людей, з якими ми працюємо, вона дає їм змогу переступати через обставини та вірити в те, що далі буде краще, але зараз для цього потрібно зробити певні кроки, зокрема і в лікуванні”, — ділиться Максим Туркевич, СЕО проєкту “Неопалимі”.

Спочатку було складно знайти пацієнтів. Ті, від кого був запит, перебувають на військовій службі і їх не відпускають. Тепер у проєкті 80 осіб, 20 з яких уже перебувають на лікуванні. Процедури здійснюють лазерами, а процес лікування індивідуальний. Кількість процедур варіюється залежно від тяжкості ушкоджень. Для досягнення позитивних результатів потрібно від 3 до 12 процедур. Вартість однієї (без урахування медикаментів) становить близько 1000 доларів. Та завдяки спонсорській допомозі з-за кордону для пацієнтів вони безкоштовні.

Допомагати заради мрій

Ілля Пилипенко та Наталя Юхманова — перші пацієнти в проєкті “Неопалимі”. Їхнє лікування триває досі. 

Ілля — військовослужбовець-доброволець. Коли танк наїхав на міну і загорівся, чоловік отримав безліч опіків та уражень шкіри. Іллю турбував вигляд обличчя, він переймався реакцією навколишніх. Йому потрібне кількаетапне лікування.  

Наталія отримала поранення на початку весни в Маріуполі. Коли жінка підіймалася у квартиру, стався обстріл. Унаслідок цього половина обличчя жінки дуже пошкоджена, їй було важко з’являтися на людях, вважала, що боятимуться діти. Наталія мріє вилікуватися й повести свого молодшого сина в перший клас, стояти з ним на лінійці.  

Як долучитися?

Команда ініціаторів проєкту в основному перебуває у Львові. Проте проєкт “Неопалимі” запровадили і в інших містах: Київ, Одеса, Харків, Дніпро, Черкаси, Чернівці, Ужгород, Вінниця, Рівне, Житомир, Івано-Франківськ, Запоріжжя. Послуги естетичної медицини можна отримати в 17 клініках, 2 з яких хірургічні. 

Пацієнту потрібно заповнити гугл-форму, надати документи про отримання поранення, фотографію, особисті документи та обрати клініку, у яку зручніше добиратися.

Ініціатори проєкту “Неопалимі” продовжуватимуть цю справу, допоки буде запит.

“Нам здається, що після завершення війни, коли захисники повертатимуться, наша робота все ще буде потрібна”, — говорить комунікаційна директорка Катерина Вдовцова.

У планах — співпрацювати з проєктом “NoScar”, команда якого займається пластичною хірургією. Так пацієнти матимуть змогу отримати допомогу не тільки від косметологів та дерматологів, а й від хірургів. Про спільну роботу також тривають перемовини з Міністерством охорони здоров’я, згодом планують підписати меморандум. 

Наразі в проєкт не залучено державних коштів, його повністю фінансують іноземні партнери: L’oreal Group, Euro Estet Group.

Журналістка: Ірина Блаженко

Фото: архів проєкту

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери