ГЛУЗД

Силі духу цієї жінки можна тільки позаздрити: рідна мати відмовилась від неї при народженні, тому вона змушена була жити  із дядьком. Потім на її тендітні плечі звалився тягар війни. Повернувшись на мирну землю, одружилась із коломиянином та влаштувалася на роботу акушеркою. Наступна героїня циклу “Нездоланні”  – Анна Жарикова, жінка, що пройшла війну та не зламалася, ба навпаки –  це додало їй сили жити та рухатися далі. А зараз вона всім серцем вболіває за солдата, що тримають лінію оборони на Сході України.

Жарикова Анна (1924 року народження) Учасниця ІІ світової Війни.

“Кожного дня переглядаю новини про АТО і молюся за тих хлопців, що воюють,  вони справжні герої для мене”.

Родом із Росії, Красноярського краю. У зовсім юному віці переїхала у Маріуполь із рідним дядьком, що замінив їй батьків. Там жила і працювала до 1943 року. Пізніше 19-річну дівчину мобілізували на війну, де вона була санітаркою.

“Знаєте, як воно є… коли людина молода, тільки у розквіті сил, то не помічає ані горя, ані біди. Тоді воно все здавалося якимось несправжнім. Думаю, усвідомлення ВІЙНИ прийшло до мене набагато пізніше”.

Анна «воювала» із численними переломами та пораненнями хворих солдат  два роки, аж доки не закінчилася війна.

“Потім нас ешелонами відправили кудись, ми їхали радісні, бо думали – додому. Але виявилось, їдемо у Владивосток, на нову війну – цього разу з японцями”.

За словами жінки, пробули вони там рівно 2 місяці, після закінчення війни всіх відправили додому. Вже на мирній землі вступила до медичного коледжу і все життя працювала акушеркою.

Після смерті чоловіка залишилася зовсім сама, бо незважаючи на те, що багато років допомагала жінкам привести на світ потомство, своїх дітей не мала.

“Найбільше болить серце за війну на Сході України. Важко повірити, що таке відбувається у наш час, я думала це більше не повториться. – говорить жінка, – Не дивлячись на те, що сама корінна росіянка, я вболіваю за наших, українських хлопців”.

Журналістка: Ростислава Мартинюк

Фото: архів Анна Жарикова

А щоб у твоєму житті було більше Глузду —підписуйся на наш телеграм-канал.

Наші партнери