ГЛУЗД

Орієнтовні загальні втрати росіян від 24.02 до 26.03 за даними Генштабу:

-близько 16 400 осіб;

-575 танків;

-293 артилерійські системи;

-1 640 броньованих машин;

-91 система ракетно-залпового вогню;

-51 засіб ППО;

-117 літаків і 127 гелікоптерів;

-1131 одиниць автотехніки;

-7 кораблів / катерів;

-73 цистерни;

-56 БПЛА та інше;

-19 одиниць спеціальної техніки;

-2 пускові установки тактичними ракетами.

Оперативна інформація Генштабу ЗСУ щодо російського вторгнення станом на 18.00 26.03.2022

-Приховуючи реальні втрати особового складу та техніки, військове керівництво окупаційних військ намагається переконати власне населення в плановому досягненні мети, поставленої збройним силам російської федерації.

-Через нагальну необхідність поповнити втрати окупанти здійснюють приховану мобілізацію і знімають техніку з тривалого зберігання. Так, з метою доукомплектувати окремі підрозділи 4-ї танкової дивізії зі складу 1-ї танкової армії з тривалого зберігання знято танки Т-72. За наявною інформацією, техніка у вкрай незадовільному стані та розукомплектована.

-Російські загарбники продовжують активно використовувати транспортну мережу Республіки Білорусь. Зростає кількість повітряних перевезень військових вантажів з території російської федерації. Здебільшого для перекидання ракет різних типів та боєприпасів ворог використовує транспортні літаки Ан-124. Такий спосіб доставки обумовлений блокуванням залізничних шляхів на окремих напрямках.

-Населення Республіки Білорусь не підтримує залучення власних збройних сил до війни, яку розв’язала російська федерація проти України. Водночас надання воєнної підтримки росії та питання скерування білоруських підрозділів до України лобіює група високопосадовців та генералів зі складу Ради безпеки Республіки Білорусь.

-У населених пунктах Херсонської області фіксують посилення терору місцевого населення. Окупанти здійснюють обшуки в будинках з метою виявити учасників АТО/ООС, військовослужбовців, волонтерів та членів їхніх сімей. Існують численні факти викрадення жінок та катування місцевих мешканців.

-В окремих населених пунктах Чернігівської області окупанти примусово розповсюджують так звану “гуманітарну допомогу” серед місцевого населення, щоб російські ЗМІ створили пропагандистські репортажі.

-На тимчасово зайнятих територіях противник продовжує нарощувати систему блокпостів з метою перешкодити переміщенню місцевого населення.

-Диверсійно-розвідувальні групи противника, що перебувають на території Київської області, не полишають спроб проникнення до столиці. Диверсанти переодягаються в цивільний одяг та використовують викрадені в населення автомобілі.

Понад 10 тисяч тонн: 25 березня Україна отримала рекордний обсяг гуманітарної допомоги

За вчорашню добу Україна отримала рекордний добовий обсяг гуманітарної допомоги — 10,3 тисячі тонн, повідомила міністерка економіки Юлія Свириденко. Це найбільша добова кількість вантажу від початку російського вторгнення. Протягом трьох останніх тижнів до України завезли 134,5 тисячі тонн гуманітарної допомоги. У середньому за добу в Україну надсилають 6,5 тисяч тонн вантажів.

 Окупантів відкинули від Києва на 35–70 кілометрів — Міноборони

Українські військові відігнали з Києва окупантів на понад 70 кілометрів, а в окремих районах — на 35 кілометрів. Про це повідомив речник Міністерства оборони України Олександр Мотузяник:

– Це не дає нам права в будь-який спосіб зменшити можливості оборони Києва. 

– Київ укріплюють, столицю добре обороняють підрозділи Збройних сил України й інших складових сил оборони України, тому ми готові до будь-якого розвитку оперативної обстановки.

– Для захоплення столиці потрібна велика кількість особового складу і техніки, чого наразі росія забезпечити не може.

Журналістка: Каміла Чернєцова

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:
🔸телеграмі 
🔸 вайбері
🔸 вацапі
🔸 фейсбуці
🔸 інстаграмі
🔸 твіттері

Наші партнери