Через спалювання сухої трави за тиждень на Прикарпатті загинуло троє осіб, ще четверо отримали травми. Попри всі застереження рятувальників та війну, люди і далі “господарюють”, підпалюючи сухостій та сміття.
“Така згубна звичка забрала життя трьох пенсіонерок, які, спалюючи суху траву, отримали опіки, несумісні із життям. Через спалювання сухої трави горіли і господарські будівлі, адже вогонь у суху вітряну погоду поширюється дуже швидко на велику площу. Прикро, що прикарпатці готові платити життям і здоров’ям, але не готові відмовитися від згубної звички палити суху траву!”, — повідомляє ДСНС України.
25 березня підрозділи ДСНС на Івано-Франківщині ліквідували 40 пожеж, з них 34 сухої трави та сміття, одна людина постраждала.
Керівниця однієї з пожежних команд Івано-Франківської області Любов Семко записала відеозвернення, стоячи на вщент випаленому клаптику землі: “Нам і москаля не треба, раз ми палимо рідну землю. Схаменіться!”.

Від початку року на Прикарпатті виникло більше ніж 500 пожеж сухої трави, притягнуто понад 35 людей до адміністративної відповідальності. Для ліквідації таких пожеж залучили понад тисячу рятувальників, і це в такий складний для України час, пише Головне управління ДСНС України в Івано-Франківській області.
“Сухостій далі спалюють! Хто першим зловить палія та запише його вибачення, надсилаєте відео мені, а я заплачу цій людині зі своєї кишені 10 тисяч гривень! Дуже важливо показати людей, які палять траву в небезпечний час. Палії, які так підставляють громаду, нехай і відповідають перед нею”, — написав мер Івано-Франківська Руслан Марцінків.
В умовах воєнного стану посилили відповідальність за деякі дії. У статтю 113 Кримінального кодексу “Диверсія” внесено зміни. За паління сухостою тепер передбачено покарання у вигляді ув’язнення строком від 10 до 15 років або довічне з конфіскацією майна. Про це йдеться в телеграм-каналі Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Дотримуйся простих правил від ДСНС:
- Не будь подібним до орків — не пали траву і сміття.
- Допомагай рятувальникам — не підкидай їм роботи у вигляді гасіння наслідків неконтрольованих господарських ритуалів з вогнем.
- Повідомляй про паліїв і за можливості проводь превентивні бесіди із сусідами, які нехтують попередженнями.
- Будь людиною і справжнім патріотом своєї України та пам’ятай, що зараз будь-яка дія або наближає, або віддаляє нашу спільну перемогу!
У разі виявлення пожежі сухостою звертайся до Служби порятунку 101 або Національної поліції 102.
Також читай “Інструкцію” з паління сухої трави.
Журналістка: Юля Варчук
Фото: ДСНС
А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:
🔸телеграмі
🔸 вайбері
🔸 вацапі
🔸 фейсбуці
🔸 інстаграмі
🔸 твіттері