ГЛУЗД

Коли в Україні почалася війна, Катерина не змогла сидіти склавши руки. Вона вирішила допомагати тим, що вміє робити найкраще, — в’язати. Жінка поїхала з Миколаєва у Кіровоградську область і заснувала благодійний проєкт “Петелька добра”. Від початку створення вони передали понад дві тисячі виробів дітям, які вимушено покинули свої домівки, та тим, які нещодавно вийшли з-під окупації. 

“З початку вторгнення моє життя перевернулося з ніг на голову. Ми з чоловіком робили ремонт у власній квартирі, 19 лютого щасливі перебралися до нової оселі. Прожили там лише п’ять днів, довелося виїхати і почати інше життя. 

У квітні я була у дуже пригніченому стані, зрозуміла, що війна затягується. Переглядала стрічку в інстаграмі і побачила, що знайома активно займається волонтерством. Тоді прийшла ідея створити благодійний проєкт, почала шукати майстринь — і за три дні до мене долучилося 30 однодумців. Ми тісно працюємо з волонтерами, які відправляють наші вироби дітям”. 

“Магія проєкту”

“Мене надихають люди, завдяки їм я почала в’язати і через людей створила цей проєкт. Без добрих сердець нічого не вийде. Наші дівчата безкоштовно працюють заради доброї справи і в кожен виріб вкладають свою любов”.

Команда проєкту складається з десяти людей, які ведуть сторінки в соцмережах, направляють інструменти для в’язання, проводять благодійні лотереї, сортують та відправляють готові вироби. У телеграм-каналі понад 700 учасників, але з них в’яжуть приблизно 100, інші допомагають грошима або матеріалами для в’язання.

“Магія проєкту полягає в поєднанні людей. Наша команда не була знайома між собою, я з ними ніколи не бачилася, проте всім довіряю.  Кожна виконує своє завдання як треба. На початку створення проєкту я себе дуже завантажувала, не знала, кому можна делегувати якісь робочі моменти, потім з’явилася Ірочка, яка взяла на себе адміністрування телеграм-каналу, тоді підтягнулися інші. У перший місяць я розраховувала на 30 виробів, а майстрині зі всієї України передали понад 100. Я не очікувала, що люди нас так підтримають”.

Катерина розповідає, що інколи їм приходить пряжа, яка не годиться для дітей через свій склад. Вони за цим ретельно стежать, не в’яжуть з будь-якої, а таку передають у інші благодійні організації, наприклад тим, які шиють маскувальний одяг для військових. 

 В’язання як медитація та психологічна підтримка

“Наші вироби — це більше емоційна допомога, ніж гуманітарна. Багато діток, які поїхали з дому, не мають з собою іграшок, а не всі батьки можуть їх придбати. Я створила цей проєкт, щоб діти змогли порадіти та відчути підтримку. Також ми допомагаємо майстриням, адже в’язання — це медитація, яка витягує з реальності і занурює в інший світ. Вони дякують за можливість відволіктися від подій та ще й зробити добру справу. В’язання їх психологічно підтримує, особливо коли батьки діток вдячно відгукуються”. 

Майстрині в’яжуть не лише іграшки, а й одяг та пледи для дітей. Катерина не обмежує їх у творчості, кожна робить те, що до душі. До виробу додають листівку з побажаннями та своїми даними. 

Багато майстринь покинули свої домівки і не брали із собою інструментів, тому команда “Петельки добра” надає їм все необхідне для роботи. Команда працює дистанційно, Катерина наразі займається менеджментом проєкту, в’яжуть інші майстрині.

“Коли я створила цей проєкт, одна з майстринь надіслала іграшку для команди. Це був лелека, у листі жінка пояснила, що він стане нашим оберегом, та подякувала за можливість дарувати іграшки дітям”.

Якщо хочеш стати учасником / учасницею благодійного проєкту “Петелька добра”, напиши їм в інстаграм

Журналістка: Юлія Варчук

Фото: архів героїні та MaryPo_toys

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери