ГЛУЗД

Ніжна музика, теплі душевні вірші та коло хороших друзів. Так розпочався творчий вечір під відкритим небом на подвір’ї Коломийської гімназії, який організували учасники благодійного фонду “Konyk_help” для того, щоб зібрати кошти хворому Іллі Максимову. Він хворіє на тяжку недугу нирок (гострий гломерулонефрит).

Вишикувані в ряди крісла чекають учасників. Дівчата-волонтерки завершують оформлення фотозони. Тут музичні ретро платівки та книги. На натягнутих між деревами  мотузках свої місця знайшли фото та сторінки віршів і нот. На годиннику близько вісімнадцятої години. Модератор Віталій Бирчак – учасник команди “Konyk_help” та основний ідейник вечора розпочинає захід.

Молода поезія франківчанки Христини Тимків  в акустичному супроводі змушує всіх притихнути та збирає шквал  перших оплесків. Вірші зачіпають за живе. Кожен знаходить щось своє – те, що врізається в серце і  примушує задуматись. Наступним мікрофон бере до рук Богдан Кирста. Він знаний далеко за межами області. Пропонує слухацькій аудиторії новинку, написану нещодавно. Цю поезію на публіку хлопець зачитує вперше. Вірші, як сповідь з їхніх уст –  про все, як є: любов, радість, горе та війну. Кожен сам обирає за бажанням що читати.

Музику  Ілля Богатчук корегує за побажаннями поетів. Це дає особливу можливість підкреслити важливе, пережити кожне слово. Багато людей що проходили повз  долучалися. Таку душевну атмосферу просто неможливо покинути.

Наступним вірші зачитує Віталій Бирчак.Спочатку із старенького записника, а згодом із гаджета. Світ з їхніми  словами відкривається по-новому. Одні примушують усміхнутись, інші – замислитись. Хтось із заздрістю, інші із захопленням споглядають за талантами, які щодня навколо нас.

І  ось час музичної паузи. Гітара в руках Юри Міляна привертає ще більшу увагу дівчат, які затамували подих в очікуванні. Перші акорди і власна пісня піднімає настрій присутнім. Дехто навіть пританцьовує на стільці. Ліричні відступи між піснями формують щиру атмосферу.

На часі вільний мікрофон – це дає можливість зачитати вірш на публіку кожному, без вікових обмежень та рівня творчості. Тут  і пан Микола та ще декілька дівчат. Чоловік жваво ділиться своєю творчістю.

Час у цьому місці немов зупинився, хоча спливає вже друга година. Ще трішки музики і розумієш ось воно – місце щасливих людей, де кожен може проявити себе і спричинитись до доброї справи.

Під час заходу організаторам вдалося зібрати 1000 грн на лікування хворого Іллі Максимова.

Допомогти хлопчику можете і ви, перерахувавши гроші за номером картки: 5168742703390124 – Максимова Надія Любомирівна – мама Іллі.

 

 

Наші партнери