ГЛУЗД

У Коломиї вже рік виховують нову епоху футболістів. ФК « Варатик»  офіційно розпочав свою діяльність 1 жовтня 2018 року. Спочатку тут займались 3 групи, а це 80 дітей, віком від 6 до 16 років. За рік плідної праці кількість вихованців збільшилась, і тепер займається приблизно 150 дітей, яких поділено на 7 груп, віком від 6 до 19 років.  

Тут є і палкі любителі та шанувальники футболу, і ті, кого насилу привели батьки, щоб відірвати від ґаджетів. Були випадки, що в тих, хто прийшов без жодного бажання, виявляли неабиякий талант – «апетит з’являвся під час їди». 

Клуб є незалежним і не має стабільного фінансування. Час до часу допомагають коштами батьки дітей та місцеві бізнесмени. Останні подарували клубу автобус, яким вихованці мають змогу добиратись  на турніри. Проблем і турбот було багато, але перший рік таки продуктивний, – ділиться своїми спостереженнями керівник клубу Юрій Островський

«Наша команда вже рік активно тренується, і наші дітки вже стали сильніші, ніж були. Ми конкурентні не тільки в нашому регіоні, а й в області,  показуємо дуже хороші результати. Я впевнено можу сказати, що реальність перевершила наші очікування на початку роботи».

Юрій розповів і про сам процес. Під час тренування приділяють увагу не тільки спортивному розвитку дітей, навчають тут ще й дисципліни в повсякденному житті, тренери постійно акцентують, що, крім футболу, є ще школа й інші види зайнятості. Усе для того, щоб вихованці усвідомлювали цінність навчання в школі та вміли добре розпоряджатися своїм часом. Активно розвивається і робота з батьками, зустрічі з ними відбуваються 3-4 рази на рік. 

Мета, або, як каже керівник, «вершина піраміди» – Всеукраїнський чемпіонат U 19, до якого готують учасників старшої команди. Це високий рівень, якого, Юрій впевнений, клуб обов’язково досягне. 

Тренери працюють на волонтерських засадах. Але всі розуміють, що роблять великий внесок у майбутнє. Клуб готує футболістів-професіоналів, які в майбутньому зможуть збудувати собі хорошу кар’єру, а наставники будуть отримувати дивіденди. 

Значну увагу під час тренувань звертають на технічні моменти. 

“Одну з ігор із львівським футбольним клубом «Карпати», якого вважають одним із найкращих у західному регіоні, «Варатик» зіграли з результатом 0:0. Це хороший результат, бо конкурентна команда має високий рівень.  
Увагу наставники звертають не лише на кількість очок.  Гравців привчають ще й до того, що важлива правильна гра”, – розповідає Юрій Островський.

Керівник підбиває підсумок: усі очікування та плани на рік здійснились. Навіть у рази більше. Міняти свою техніку чи концепцію не планують. Будуть вдосконалюватись, це ніколи не буває зайвим. Юрій ділиться, що весь клуб має спільну мрію:

«Хочемо збудувати власну базу з полем для тренувань. Зможемо там працювати, адже наразі тренування відбуваються в школах міста. Ми домовляємось із керівництвом і так влаштовуємо свою роботу. А ще хотіли би збудувати на базі щось типу готелю, щоб мати змогу організовувати свої турніри і запрошувати гостей».

Святкують перший день народження усім клубом. Сьогодні нагородили найкращих вихованців. Відтак відбувся турнір між батьками і дітьми. На святкування мами вихованців спекли торт з емблемою клубу, бутсами і м’ячем. 

Юрій каже, що вже задоволений результатом та рівнем роботи клубу. Але запевняє, що далі – більше!

Журналістка: Адріана Ковальчук

Фото: Архів ФК « Варатик»

Наші партнери