ГЛУЗД

Фейсбук тестує спосіб, що дозволить користувачам заявляти права власності на зображення і відправляти запити на видалення тих, якими поділилися без згоди автора.

Інструмент Rights Manager for Images порівнює зображення і знаходить збіги. Про це повідомляє The Verge.

Система надішле правовласнику повідомлення, що його фото чи зображення використовують, і запропонує кілька варіантів дій з контентом: моніторинг, додавання в чужий допис посилання на першоджерело або блокування.

Робот, який вимірює температуру

Вінницькі студенти створили робота, який може безконтактно вимірювати температуру тіла людини, про це йдеться на сайті Вінницького технічного університету.

Розробили його ще торік для участі у всеукраїнському хакатоні IТ-SCOUTS з робототехніки Smart City. Тоді хлопцям не вистачило кілька балів до третього призового місця.

Робот має спроєктований і надрукований на 3D-принтері маніпулятор. “Мізки” робота — плата Arduino Uno. Він має bluetooth-модуль, керувати роботом можна зі смартфона.

Microsoft вбудує у Windows 10 “убивцю Zoom”

У черговій бета-версії Windows 10 з’явилася нова опція під назвою Meet Now, що в інсайдерському середовищі отримала прізвисько “вбивця Zoom”.

Щоб використовувати нову функцію для сеансу групового зв’язку, не потрібно реєструвати обліковий запис, повідомляє MSPowerUser.

Щоб створити з’єднання, необхідно вставити посилання для загального доступу.

Функція зараз на внутрішньому тестуванні в програмі Windows Insider. Дату релізу Meet Now для всіх користувачів разом із черговим оновленням оголосять згодом.

Вікіпедія оновить інтерфейс

Уперше за 10 років в онлайн-енциклопедії змінять інтерфейс, повідомляє The Verge.

Іншим буде й логотип, він стане меншим.

Щоб зменшити кількість чинників, що відволікають, меню можна буде згортати в лівій частині кожної сторінки. Також на сайті з’явиться кнопка для перемикання мови сторінки. Змінять й інструменти пошуку на сайті.

Користувачі зможуть тестувати нові функції до їх офіційного розгортання, яке запланували до кінця 2021 року. 

Мова про комп’ютерну версію сайту. Про редизайн мобільної версії енциклопедії в блозі компанії не повідомляють.

На вимогу російської влади TikTok видалив відео про ЛГБТ

Російський уряд звернувся до TikTok з вимогою видалити понад 250 відео, що пов’язані з ЛГБТ, йдеться на CNBC.

“Російські закони жахливі, але, на жаль, ми маємо виконувати вимоги країни, у якій працюємо”, — прокоментував директор зі зв’язків з державними органами влади в Європі Тео Бертрам.

Siri заговорить українською

Apple шукає в команду Siri-аналітика з досконалим знанням української мови.

Компанія раніше повідомляла про видалення мобільних додатків російських медіаресурсів з App Store на території України, а тепер вони працюють над тим, щоб помічниця Siri заговорила українською.

Аналітик також має знати нюанси українського діалекту, зокрема й відмінності в різних українських регіонах.

Журналістка: Ірина Блаженко
Фото: Джерело

А щоб у твоєму житті було більше Глузду —підписуйся на наш телеграм-канал.

Наші партнери