ГЛУЗД

Як почати медитувати, які є види медитацій та яка користь від них, ГЛУЗD дізнався в психологині Аліни Касілової та сертифікованої тренерки і ведучої Ошо медитацій Джаї Берник. 

Джая займається медитацією понад 12 років. Вона промедитувала понад 10 тисяч годин.  

«Я допомагаю людям з різних куточків світу віднайти внутрішню радість, любов до себе, віру, впевненість, покращити якість життя.

Ошо медитації колись витягнули мене з депресії. Я була незадоволена життям, вставала зранку з негативними думками та безсила. Мене бабця привчила з дитинства ходити до церкви. У якийсь момент воно допомагало, але я зрозуміла, що цього замало. Мене врятувала любов до читання. Перша книжка, яка дала імпульс для зцілення і медитації, — “Ліки для душі”. Я із захопленням прочитала її до 4 ранку і почала пробувати Ошо медитацію, їздила в ретрити Україною та пройшла безліч курсів. Я християнка, немає такого: якщо в медитації, то потрібно відкинути свою релігію», — розповідає Джая.

Жінка каже, що медитація — це інструмент для того, щоб бути усвідомленими. Він розширює нашу свідомість, неважливо, який метод обрати. Медитації для того, щоб увійти в стан “Я є”. Це концентрація на диханні, думці, відчуттях, щоб розслабитися та відновитися.

“Я медитую, щоб заспокоїтись, перезавантажитись, відчути радість і задоволення. Після цього в мене багато енергії, хочеться щось робити — починаєш жити по-справжньому. Також з’являється більше любові та вдячності”.

Кілька років тому Джая написала книжку “Медитації для Попелюшки”. 

“Моя книга російською, бо до війни я викладала цією мовою, тоді для мене це було нормально. Я не бачила, що російська, як троянський кінь. Тепер повністю перейшла на українську. Не відмовляюся від того, що було, адже це частинка мого життя. Думала перекласти книгу українською, але коли сіла за це, то зрозуміла, що зараз написала б зовсім по-іншому. Я заклала в неї 10 років свого досвіду. Немає сенсу перекладати, бо написала б її з тої позиції, де я є зараз”. 

“…дуже важко сісти і розслабитися”

Джая каже, що медитації поділяються на динамічні та статичні. Також медитації є ранкові — на пробудження енергії — та вечірні — щоб зняти негатив, що накопичився за день. 

“Людина може слухати медитацію, коли голос направляє та веде її. Можна читати мантри або молитви, тоді людина теж входить у медитативний стан. Ошо медитації спочатку включають тіло. Більшість з них тривають годину і мають кілька стадій, наприклад, спочатку трясемся, тоді танцюємо, сидимо, а тоді лежимо. Це поступовий процес входження в стан спокою, щоб тіло розслабилося”. 

“Техніка безпеки під час медитації дуже важлива, хоча мало людей на цьому акцентують. Перед медитацією не можна вживати алкоголь та психотропні речовини, адже це робота з нашою енергією. Я 12 років не вживаю алкоголю і не планую”, — ділиться Джая.

“Медитація має сидіти, як друге платтячко”

“Початківцям рекомендую по 5–7 хвилин два рази на добу. Важливо, що під час медитації проявляється психосоматика, наша енергія показує, де в тілі є блоки: когось горло болить, серце чи нога. Це означає, що щось подавляє енергію, тому найкраще мати наставника, який пояснить усі процеси. Щоб почати медитувати, варто зручно одягнутися, запалити свічку, зробити простір для себе, де ніхто не буде заважати, обрати зручну позу, розслабитися і пробувати різні медитації, щоб підібрати для себе. Ти маєш почуватися після неї радісною, щасливою та наповненою людиною”. 

Джая розповідає, що медитація дає їй зв’язок зі своїм істинним “Я”. Вона навчила її піклуватися про себе та довіряти собі. 

“Медитація допомагає бачити в собі світло, любов, приймати себе таким / такою, який / яка є, без бажання щось змінити, а навпаки — вивчати себе. Проте медитація — це не чарівна таблетка, де раз — і буде щастя. Це метод, щоб покращити якість свого життя, зцілити травми. Цей процес не одного року, це систематична робота. Я дуже багато над собою працювала, щоб бути такою, якою є тепер. Медитація веде, показує твій біль і м’яко зцілює. Треба докласти зусиль, щоб відчинити той підвал, де страшно й темно. Тоді відчуєш силу це пропрацювати та відпустити. Медитація бурить по вертикалі до нашої любові, тоді ми приймаємо себе, ситуації та людей навколо. Я вдячна собі, що колись почала цей шлях”, — ділиться Джая.

“Направляє людину на пошук ресурсу”

Психологиня Аліна Касілова каже:

“Медитація допомагає впоратись з думками. Інколи здається, ніби вони контролюють людину, а не людина їх. Завдяки медитації ти фокусуєшся на собі й можеш досліджувати свій стан та тіло. Узагалі, медитацію рекомендують використовувати, коли є тривожність. Помічними є техніки дихання”. 

Аліна розповідає, що медитацією може бути навіть фокусування на тому, що навколо, коли йдеш вулицею, — спів пташок, запахи, вітер. 

“Медитація допомагає сповільнитись, почути та відчути себе, розвіяти думки. Навколо нас стільки всього, що може нас тригернути. 

Я теж використовую у своїй практиці медитації, які є арттерапевтичні. Зачитую казку, яка направляє на пошук ресурсу, людина уявляє собі, а тоді викладає на папір. Вона постійно сконцентрована на чомусь одному, це дає змогу їй розслабитися і перезавантажитись”, — ділиться психологиня.

У застосунку “BetterMe:Mental Health” є різні безкоштовні медитації для початківців. Тут представлено прості методи розслаблення. Завантажуй застосунок на App Store або на Play Market.

Журналістка: Юлія Варчук

Фото: архів героїні

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери