ГЛУЗД

Через юний вік молодим людям часто не дають змоги реалізувати свої творчі задуми та потенціал, а деколи для цього їм бракує певних знань, тому в Коломиї створили освітній проєкт “Спроможні”.

Кожен з учасників ініціативної групи раніше займався розвитком молоді в різних галузях, тому вирішили об’єднати зусилля і взяли на опрацювання тему лідерства та підприємництва для підлітків і молоді. Команда поставила собі за мету надихнути їх та довести, що вони спроможні впливати на зміни в громаді.

Ідея народилася в межах проєкту “Амбасадори Різноманіття”, який організувала команда молодіжної організації “СТАН”. Вона провела в Коломиї тренінг з написання грантових заявок, перед яким дослідила діяльність громадських організацій та ініціатив міста, їхні сильні і слабкі сторони, дізналася якої допомоги вони потребують. 

“СТАН” підтримує активістів завдяки неформальній освіті, навчає їх розвивати свої громади та розбудовує креативне громадянське суспільство.

У межах проєкту ініціативна група “Спроможних” брала участь у конкурсі мікрогрантів. Ідея, яку вони запропонували, відповідала меті проєкту — розкривати цінності плюралізму, різноманіття та сприяти участі молоді в громадському житті, — тому й отримала фінансування. 

Керівниця ініціативної групи Соломія Зінець розповідає, що вирішили втілити новий освітній проєкт, бо знають, як молоді в невеликому місті не вистачає знань для реалізації ідей, вона не має де зібратися, обговорити та реалізувати їх.

Освітня складова

12 березня відбулася лекція Соломії Зінець “Навички для підприємництва”. Учасники дізналися, як писати проєкти, подавати грантові заявки, про методи та платформи для пошуку фінансування  та багато іншого.

“Мною завжди рухало бажання нести розвиток. Я вважаю своєю місією розширювати світогляд інших людей, відкривати їм можливості”.

До першого тренінгу долучилася Саджівська громада. Так освітня ініціатива сприяє ще й налагодженню комунікації між молоддю територіальної громади. 

“Світ онлайн повний можливостей для розвитку. Зараз ми можемо шукати спонсорів, грантові програми та презентувати свої ідеї онлайн. Не завжди люди в маленьких містах та селах знають про це”, — каже ініціаторка Соломія Зінець.

Другий захід у рамках проєкту — консультація від юриста Михайла Данищука щодо інструментів впливу на громаду та владу. До цієї лекції 19 березня долучилася не тільки молодь, а й усі охочі. 

“Виявилося, що навіть серед наших знайомих, є люди, які не знають, як можна вплинути на владу, вони не вірять, що їхній інформаційний запит може щось змінити, тому метою цієї лекції було активізувати громаду”,  —  ділиться Соломія.

Чаювання та скелелазіння

Окрім тренінгів, планують організувати офлайн-події. Під час неформальної зустрічі 27 березня поговорять про рівність.

“Кожен з нас інший, і ми вирішили порушити тему прийняття різноманіття думок”,  —  зауважує Соломія Зінець.

4 квітня команда планує влаштувати заняття на скеледромі. Два учасники ініціативної групи, Іван Візнюк та Олександр Рогович, проведуть урок, де кожен та кожна зможе подолати свій страх.

“Ми хотіли б, щоб це допомогло учасникам повірити у свої сили. Це своєрідна візуалізація того, що підкорити можна будь-яку вершину, як і подолати будь-який страх”,  —  каже Соломія.

Молодіжний центр у Коломиї

Ініціатива “Спроможні” — це ще й перший крок для формування в Коломиї молодіжного центру. Декілька місяців тому команда запустила цей процес: отримали підтримку від міської ради й подали проєкт на відкриття та фінансування центру.

“У Коломиї є лише платформа розвитку Space Up, де молодь могла б себе реалізовувати. 
Щоб створити в Коломиї молодіжний центр, об’єдналося кілька організацій: “Трикутник”, “Білий камінь”, “Space Up” та “Екоґвалт”.

Навіть якщо ми не отримаємо грантової підтримки, то продовжимо роботу над створенням центру, бо проєкт “Спроможні” ще раз підтвердив, що молоді коломияни потребують такої платформи”.

Проєкт “Спроможні” реалізує ініціативна група “Активні Коломияни” за підтримки Молодіжної організації “СТАН” в межах програми “Амбасадори розмаїття у Прикарпатті”.

Фото: Архів СТАН та Спроможні

А щоб у твоєму житті було більше Глузду —підписуйся на наш телеграм-канал.

Наші партнери