ГЛУЗД

Незабаром Новий рік, і українці задумуються, чи доречно влаштовувати свято, коли триває війна. Психологиня Валерія Худзіцька розповіла про це: 

“Завдання кожного з нас — забезпечити стабільний психоемоційний стан наскільки це можливо за нинішніх подій.  Джерелами емоційної підтримки може бути будь-що, що приносить тобі ситуативне полегшення, розрядку, стабілізацію, водночас ця діяльність чи прояви не мають ображати, принижувати інших людей чи шкодити їм. Це стосується і святкування прийдешніх свят”. 

Психологиня каже, що людина має звіритись з власними внутрішніми бажаннями, цінностями, етикою, а також враховувати загальний настрій співгромадян.

“Якщо для тебе Новий рік буде моментом стабільності, приводом до хороших емоцій, зустріччю з близькими, спілкуванням, поверненням відчуття контролю над власним життям, тоді, безперечно, це важливо і потрібно організувати. 

Наш емоційний стан безпосередньо впливає на нашу працездатність, формат комунікації, стосунки, ставлення, активність, тому моменти радості стають тим ресурсом, світлом і теплом, яке так у дефіциті в багатьох з нас. Зроби експеримент — поспостерігай, як спілкуєшся з рідними, коли голодний, невиспаний, втомлений, болить спина чи холодно? І яким стає твоє спілкування, коли ти зміг виспатись, зігрітися і відпочити? Ось тобі і відповідь, як моменти радості дають сили”.

Коли не варто святкувати Новий рік?

“Якщо ти остерігаєшся, що цей Новий рік ще більше підсилить відчуття, що життя зараз дуже контрастне, якщо ти хочеш проявити солідарність зі своїми друзями чи рідними, які воюють, можеш провести це свято, як вважаєш за потрібне. Дозволь собі ігнорувати чи видозмінити його”, — розповідає Валерія.

Ритуали і традиції допомагають нам почуватися краще, але не завжди. Психологиня рекомендує прислухатися до внутрішніх відчуттів та орієнтирів, спробувати зрозуміти мотиви і потреби інших людей, які можуть відрізнятись від твоїх.

“Я зараз пригадую, що війна йде довго, і чомусь в пам’яті виринають фото військових, які тримають каску з пасочкою і яєчками. Мене дуже зворушило це фото. У моєму домі вже стоїть ялинка, вона не шкодить нікому, а мені поліпшує настрій. До того ж її прикрашання дозволило побути і поспілкуватись із сім’єю. Я не знаю, як святкуватиму новорічні свята, але зроблю це відповідно до внутрішніх відчуттів у той конкретний момент”, — ділиться  Валерія Худзіцька. 

Журналістка: Юлія Варчук

Дизайн: Ірина Блаженко

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери