ГЛУЗД

Володимир Мироненко разом зі своєю дівчиною Веронікою 17 червня переїхав із Харкова до Івано-Франківська. Тут вирішили заснувати власну справу — відкрили ферму “Micro Green Прикарпаття”, у якій вирощують сучасний суперфуд (мікрозелень та їстівні квіти).

Трансформація хобі в бізнес

Уже пʼятий місяць Івано-Франківськ є прихистком для Володимира та Вероніки із Харкова. 

“Вирішили, що Івано-Франківськ — це для нас топ серед інших міст. Ще й десь пів міста  — із Харкова”,  —  каже Володимир Мироненко.

Молода пара жила в дуже тихому районі в центрі Харкова — вікна виходили на Салтівку. Через декілька прильотів Володимир та Вероніка вирішили виїхати й розпочати нове життя в іншому місті.

У Харкові Володимир працював у галузі логістики, Вероніка — дизайнеркою. Переїхавши до Івано-Франківська, пара одразу вирішила створити власну справу. Спочатку планували відкрити пивний бізнес, але зрозуміли, що в Івано-Франківську цього є чимало. Тоді Володимир остаточно вирішив трансформувати своє хобі в бізнес  —  купив курси з вирощування мікрогріну і почав навчатися.

“Ми довго шукали приміщення, бо мали до нього свої вимоги: багато електрики, вентиляція і велика площа. Через деякий час ми знайшли необхідне місце на вулиці Стуса, 40. Місяць жили на фермі, все облаштовували”,  —  розповідає чоловік.

У Володимира є чимало експериментальних культур, до прикладу, портулак чи декілька видів моркви. 

“Ми собі навіть уявити не могли, що мікрогрін буває морквою. Це маленьке бадилля, але класне на смак”,  —  усміхається фермер.

“Для мене це як гра: ти маєш стелаж і починаєш грати”

На стелажах зелено й фіолетово від ламп, адже кожній рослині потрібно 14 годин світла на добу. Перерахувати всі види мікрогріну складно. Зазвичай завжди є в наявності: цибуля, горошок, сонях і редиска.

“Кожна культура має свої особливості вирощування, але ми зробили мультиумови: багато світла і тепла, щоб усім було комфортно. Як життя в гуртожитку”,  — ділиться фермер.

В Івано-Франківську вже декілька років займаються мікрозеленню й інші компанії. 

“Одні хлопці приїжджали до мене, брали горошок, спілкувалися і казали, що я роблю не так, що мені потрібно переробити… Не було жодних непорозумінь. Усе нам підказували, — розповідає Володимир. — Коли ми робили всі необхідні документи для ведення бізнесу в Держпродспоживслужбі, одна жінка в кабінеті маркування вигукнула: “О, мікрогрін”. Удома вона його теж вирощує й допомогла мені оформити документи та зробити упаковку за всіма стандартами. Працівниця була дуже рада, що ми відкриваємось, і відтоді стала нашою клієнткою. Їй важко вирощувати мікрогрін, адже вдома не вистачає світла та вентиляції. Для мене це як гра: ти маєш стелаж і починаєш грати”.

У “Micro Green Прикарпаття” є автополив, датчики температури й вологості. 

Володимир каже: 

“Уся ферма — у моєму телефоні. Я завантажив додаток і можу нею керувати навіть на відстані. Ми хочемо забезпечити Прикарпаття своєю продукцією, щоб мікрозелень була в Калуші, Коломиї та інших маленьких містах, щоб люди знали, що є така корисна продукція”,  —  розповідає фермер.

Вихід на масштабніший ринок

Компанія “Micro Green Прикарпаття” має чимало партнерів. Один з перших  —  кафе, яке міститься біля її приміщення. 

“Ми бігали до них купляти каву, і вони запропонували надати їм нашу продукцію. Також підказували, як краще зробити, адже спочатку ми зрізали мікрозелень. Поговоривши з власником кавʼярні, я вирішив продавати продукцію, яка росте. Це класно, бо можеш собі зрізати, поставити в холодильник, і вона далі росте, а ти маєш свіжу”,  —  говорить Володимир.

Крім цього, фермер постачає мікрозелень у декілька франківських ресторанів, на Яремчанський ринок і навіть на гуртовий ринок в Івано-Франківську.

Чоловік каже: 

“Ми бажаємо мати ще й інших партнерів, адже це така гра, яка ніколи не закінчиться. У нашому приміщенні є декілька вільних полиць. Я хочу зробити так, щоб вони були заповнені”.

Фермер думав, що їхня фінішна точка — це постачання продукції в Буковель, але зрозумів, що Буковель — це не той фініш, який вони з дівчиною хочуть бачити. 

Володимир та Вероніка познайомилися в компанії друзів. Уже після кількох зустрічей розпочалася їхня спільна історія.

Дівчина працює дизайнеркою й інколи допомагає хлопцеві на фермі. Дизайн продукції “Micro Green Прикарпаття” робила вона. Молода пара впевнена, що спільна справа зближує їх ще дужче.

Журналістка: Уляна Сторощук

Фотографка: Софія Дмитрів

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери