ГЛУЗД

“Сила громади” — волонтерська організація, яку ініціювала компанія друзів. Кожен з них хотів допомогти, якийсь час волонтерили в Карітасі, а десь за місяць створили громадську організацію зі штабом у Коломийському шаховому клубі. Це було необхідно для масштабних запитів. 

«На початку вторгнення “Сила громади” з’явилася як природна реакція», — пояснює Тарас, один із засновників.

Організація має два напрями діяльності — допомога військовим і цивільним. Як розповідає Тарас, наразі немає постійного донора, забезпечувати весь батальйон не можуть, тому відповідають на запити точково.

“Більша частина коштів організації — це кошти її членів, друзів, родичів, також зі збору в мережі”, — розповідає Тарас. 

Спочатку команда “Сила громади” відправляла гуманітарну допомогу в Бахмут, Чернігів, Київ, Одесу, та зрозуміли, що не мають значних ресурсів й ефективніше буде приділити увагу допомозі внутрішньо переміщеним особам, які на Коломийщині. 

Тепер організація намагається забезпечити необхідним найбільш вразливі категорії: сім’ї, у яких є діти, люди з інвалідністю, тих, які живуть у поганих умовах. Хто не має змоги забрати допомогу, може отримати її через адресну доставку. Щоб урегулювати роботу, створили базу переселенців, у цьому частково допоміг “Вулик Змістів”. 

“Здебільшого працює сарафанне радіо. До нас приходять переселенці, ми їх анкетуємо і дізнаємося про інших”.

Відколи команда “Сила громади” почала обліковувати свою діяльність, вдалось опрацювати понад 600 запитів. З них близько 300 від ВПО і понад 300 від військових.

Про перепони

Спочатку, за словами Тараса, обіг коштів був значно більший. Люди донатили, приносили щось у штаб. Зараз команді важче шукати ресурси. Зокрема, перепони виникають через бюрократичні нюанси. До прикладу, волонтери контактують з іноземними донорами, які готові допомогти, та для цього їм потрібен запит від командування, тому щоб задовольнити потреби, волонтери вкладають власні кошти.

Раніше було багато волонтерів та мало ресурсів, а зараз навпаки.

“Рук мало. Це зрозуміло: багато хто без заробітку всі ці 4 місяці й не може далі лише волонтерити”, — каже Тарас.

Зараз у команди є запит від 10 гірсько-штурмової бригади на коптер, тепловізор. Щоб залучити кошти, у суботу, 9 липня, організовують благодійний концерт у творчому дворику Народного дому, де виступлять молоді виконавці.

“Українська культура — це те, що в умовах війни важливо підтримувати та розвивати”. 

Журналістка: Ірина Блаженко

Фото: Назар Яжинський

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери