ГЛУЗД

У понеділок, 15 квітня, спалахнув Нотр-Дам де Парі – оспіваний і прославлений поетами, письменниками і художниками відомий храм світу, що розташований у самому серці Парижа, одне з найбільших творінь людини.
Гюго у передмові до свого знаменитого роману написав: «Отож нічого вже не лишилося від таємничого слова, викарбуваного на стіні похмурої вежі Собору Паризької Богоматері, нічого не лишилось і від невідомої долі, про яку так сумовито розповідало це слово, — нічого, крім нетривкого спогаду. Людина, яка начертала це слово на стіні, багато століть тому зникла, так само зникло із стіни храму слово, та й сам храм, може, незабаром зникне з лиця землі. Саме це слово й спричинилося до написання цієї книги».
Ми зібрали добірку цікавих фактів про величну архітектурну пам’ятку Франції:

1. Собор Паризької Богоматері побудований на місці язичницького храму, де в I столітті римляни поклонялися Юпітеру. Пізніше була церква Святого Стефана, проте її зруйнували нормани, які вторглися до Франції. А в 1163 році єпископ Парижа заснував новий собор, присвячений Діві Марії (Notre Dame), який будували 182 роки. Архітектори – Жан де Шель і П’єр де Монтрей.
2. Вражає масштаб будівлі: довжина – 130 метрів, висота – 35 метрів, ширина – 48 метрів. Висота дзвіниць – 69 метрів. За задумом, приміщення храму мало б вмістити всіх жителів Парижа в той час.
3. Кожного року понад десять мільйонів людей відвідують Нотр-Дам де Парі.
4. Саме тут зберігається одна з найбільших християнських реліквій — Терновий Вінець Ісуса Христа.
5. Цікаво, що в соборі немає жодної стіни. Весь простір займають стовпи, з`єднані арками. В отворах арок – вітражі.
6. Собор є головним “героєм” твору Віктора Гюго “Собор Паризької Богоматері”. Гюго схвилювали перипетії долі чарівної Есмеральди, він поспівчував нещасній долі Квазімодо і здивувався підступності Клода Фролло. Завдяки цим іменам назва собору асоціюється з драматичною казкою, це твір розпалив цікавість людей зі всього світу. Але всі персонажі – лише вигадка обдарованого автора. За мотивами роману Віктора Гюго був створений мюзикл Нотр-Дам де Парі, що став найуспішнішим за перший рік роботи.
7. Після Великої французької революції храм був у жахливому стані. І лише всередині XIX століття, якраз після виходу роману Віктора Гюго, де в передмові він написав: «Одна з головних цілей моїх — надихнути націю любов’ю до нашої архітектурі», почалося відновлення храму.

Цю інформацію ми збирали із різних джерел, тут залишаємо посилання:

  • https://cutt.ly/ReHZhA
  • https://cutt.ly/9eHZIh
  • https://cutt.ly/SeHZMN
  • https://cutt.ly/heHXwj
  • https://cutt.ly/GeHXvH
  • https://cutt.ly/yeHXT4

Наші партнери