ГЛУЗД

Учора, 6 квітня, у столиці Німеччини відбувся нетрадиційний мітинг у форматі артперформансу на підтримку України. Днями його організовували в Польщі та кількох інших країнах ЄС. На подію зібралось декілька тисяч людей, уся площа перед Бундестагом була заповнена. 

На мітингу були українці, і білоруси, і німці, і навіть росіяни, які проти путінського режиму. 

Під час події виступали й українські діти. До прикладу, хлопчик, який розповідав, що ніколи не забудуть дітей, які загинули в містах; про припинення війни, просив Німеччину від’єднатися від російського газу. Дівчинка-українка говорила про дітей та їхні страждання під час війни, ті травми та звірства, які здійснюють над цвітом нації.

Серед присутніх на перформансі була дівчина з Києва. Каже, що прийшла сюди, бо хоче навіть за кордоном бути корисною своїй країні.

“На такому перформансі я була вперше. Приїхавши сюди пізнього вечора в суботу декілька тижнів тому, я одразу ж пішла на мітинг. Серед них ти відчуваєш, що не один. Людей у Берліні, які приїхали з тих міст, з яких і сліду не залишилось, є чимало. Наприклад, люди з Маріуполя, які сиділи по три тижні в підвалах, чи з Бучі, які дивом виїхали. Від того, що люди говорять, від їхніх історій про ті події, навертаються сльози. Це важко…”,    додає киянка.

Під час мітингу люди виконали Гімн України та вигукували патріотичні гасла. Наприкінці цього заходу люди лягли на землю, вшанувавши всіх загиблих в російсько-українській війні.

Журналістка: Уляна Сторощук

Фотографка: Анастасія Одноволик

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:
🔸телеграмі 
🔸 вайбері
🔸 вацапі
🔸 фейсбуці
🔸 інстаграмі
🔸 твіттері

Наші партнери