ГЛУЗД

Зовсім неформальна та приємна освіта розпочалася ще у червні. Все це з дивакуватою назвою та веселим лого. “КАР” – коломийська академія розвитку, нова програма благодійного фонду “Konyk_help”, спрямована на розвиток дітей, які опинилися у скрутних життєвих обставинах.  Учасники команди чимало часу проводили із людьми похилого віку, під час проекту “Соціальний візит”, а тепер розпочали активну роботу у сфері розвитку підростаючого покоління. У фонді чимало волонтерів та учасників із педагогічною освітою, тому до підбору навчальної програми підійшли не тільки професійно, а ще й креативно.

Організатори проекту врахували той факт, що увагу сучасних дітей втримати нелегко, тому розробили програму, яка складається з таких напрямків:

  • іноземна мова;
  • хореографія;
  • іпотерапія;
  • серія зустрічей з відомими людьми.

«Академію відвідують діти Коломиї та району, дві групи:  віком від 6 до 12 років та від 12 до 18-ти. Зараз їх близько сорока.  Це – сироти, напівсироти, діти з малозабезпечених сімей та діти батьків, які беруть участь в Операції Об’єднаних Сил»,  – розповідає учасниця благодійної організації «Konyk Help» Анастасія Шеремета.

 Заняття у проекті відбувається двічі на тиждень. Діти мали зустріч з отцем та владикою, попереду ще серія зустрічей із успішними людьми, серед яких спортсмени та мотиватори із інших сфер діяльності. Чималу увагу звертають у КАРі і на вивчення англійської. Дітлахи дуже люблять їздити на конях і особливо чекають уроків хореографії.

 «Хочемо танцювати брейк-данс. Колись ним займались в іншому таборі, – розповідає Надійка. –  Академія нам дуже подобається. Ми знайшли багато друзів. Особливо любимо волонтерів: Настю і Назара. Вони – наші друзі».  

Академія триватиме до кінця року. Після закінчення проекту організатори  готують дітям особливий незабутній новорічний подарунок. Та поки, кажуть, це – таємниця.

«Діти з великим задоволенням відвідують заняття, їм цікаво, – розповідає координатор “КАРу” Надія Слободян. – Поряд з дітьми ми і самі розвиваємось. Найбільшою подякою для нас є їхні усмішки та бажання відвідувати наші заняття».

На запитання: «Що дається найскладніше?», Надія відповідає: «Найважче знайти підхід, бо кожна дитина особлива».

«Діти спілкуються та завжди перебувають у товаристві – так проходить процес адаптації, – пояснює учасниця команди Konyk help Анастасія Шеремета.  – Після закінчення попередніх двох проектів: «Соціальний візит» та «Кошик допомоги» ми зрозуміли, що ці діти теж потребують допомоги та спілкування. Так народилася ідея Академії розвитку.

Проект триває не довго, але вже можна помітити значні зміни серед дітей і нас. Це неабияк тішить та мотивує рухатися далі».

Фото із архіву БФ “Konyk_help”

Наші партнери