ГЛУЗД

30 жовтня в Народному домі Коломиї відбувся мистецький проєкт “Танець єднає нас!” навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття за підтримки управління культури Коломийської міської ради. У ньому взяло участь три колективи: народний художній колектив “Дивограй” (Коломийський будинок дитячої та юнацької творчості, м. Коломия, керівниця Надія Чаленко), народний аматорський ансамбль танцю “Гомін Карпат” (Народний дім, с. Нижній Вербіж, керівниця Мар’яна Марук), зразковий аматорський колектив “Дивоцвіт” (будинок культури с. Задністрянське, керівник Олександр Заставний)

За словами ініціаторки та учасниці Надії Чаленко, ідея проєкту “Танець єднає нас!” виникла місяць тому. Ідейники проєкту — це молоді, активні люди, які мають свої колективи. Вони зійшлися на тому, що в проєкті має брати участь 2-4 колективи, тоді програма не буде перенасиченою й учасники зможуть поспілкуватися. Це не конкурсний, не фестивальний формат, і в майбутньому до проєкту зможуть долучитися всі охочі. Мета — здружити учасників та керівників, обмінятися досвідом, а також популяризувати хореографічне мистецтво серед молоді.

“Колективу “Дивограй” 15 років, і він довго працював над тим, щоб узяти участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі народної хореографії імені Павла Вірського. Ми дійшли до 3 туру своєю працею та зусиллями. Неприємно було, що колектив не отримав жодного слова від журі. Хотілося б більше підтримки для молодих колективів, які займаються народною хореографією”, — розповідає Надія Чаленко.

За її словами, учора вони з дітьми збиралися та ділилися враженнями. Діти розповіли, чи справдилися їхні очікування та як вони допомагали й підтримували одне одного.

“Мети досягнуто, діти здружилися, вони хочуть ще таких проєктів, і це не можна ні з чим порівняти, таку емоцію не можна придбати ні за який кошт”, — каже Надія Чаленко.

Журналістка: Тетяна Грабна

Фото: Сергій Чаленко

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у телеграмі чи вайбері.

Наші партнери