ГЛУЗД

У грудні 2016-го у FRANCO-театрі відбулася прем’єра вистави “Панна, що возить фортепіано на возі” про Соломію Крушельницьку сценариста Ігоря Юзюка та з режисерською роботою Насті Кузик, де головну роль зіграла акторка Мар’яна Кодіна-Іванович, її історію ми тобі розповідали

Вистава “Solo VS Мія” побудована за тим самим сценарієм, Соломію зіграє та сама акторка, однак Мар’яна каже, що вистава буде цілком іншою:

“Це робота з іншими філософією, естетикою та змістом. Від попередньої вистави залишився тільки текст драматурга Ігоря Юзюка, як завжди глибокий, філософський, який, власне, і дає підстави і можливості шукати нові теми, нові плани, робити практично нову виставу. Інша й режисерка”. 

У FRANCO-театрі постановку реалізовувала режисерка Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т. Шевченка Настя Кузик. Тепер над виставою працює київська режисерка Ольга Анненко. 

За словами Мар’яни Кодіної, вистава 2016 року  —  це сповідь жінки, яка вибрала у житті служіння своєму божественному покликанню та  залишилася вірною своєму таланту. Трохи романтичний погляд на геніальну українку та проблему загалом. 

“Минуло 5 років… Дуже багато змінилося, багато чого відбулося в моєму житті, у житті мого оточення: і трагічного (навіть між життям і смертю), і драматичного, неймовірного, божевільного, радісного, сумного —   словом, всякого, що змусило переглянути життя, змінити певні погляди на нього. Це вплинуло і на виставу. “Solo VS Мія” —  це розповідь про жінку, яка понад усе прагне щастя і шукає його”. 

Мар’яна Кодіна-Іванович є керівницею театру жінки “Соломія”. Його названо якоюсь мірою і на честь Соломії Крушельницької, тому тут кажуть, що в репертуарі мусила бути вистава про цю геніальну жінку. Думка знову поставити “Панну, що возить фортепіано на возі” виникла давно: з перших днів створення театру “Соломія”, однак довго шукали режисера, який би ґрунтовно передав образ Крушельницької та задумку Юзюка.

“Цієї зими я відвідала прем’єру монодрами “Іра” про життя легендарної співачки Ірини Маланюк режисерки Ольги Анненко. Я чудово знала Ольгу, вона ставила в нас свою п’єсу “Поцілунок Монро”. 


Дивилась виставу і розуміла, що насправді я не знаю Ольги — така вишуканість, такий високий інтелект, така глибина… Я дивилася виставу і розуміла, кого треба запросити на постановку «Панни». Ось, власне, від тоді, а це десь 3 місяці тому, і розпочалася робота над виставою”,  —  ділиться Мар’яна Кодіна-Іванович.

Робоча група, яка займалася постановкою, ставили собі за мету завдяки монодрамі “Solo VS Мія” змусити людей задуматись: про себе, своє життя, про те, що в ньому насправді цінне, чим варто дорожити, а що, можливо, тільки декорації.

“Так, завдання глобальне, але ж і розповідаємо про постать, яка має глобальне значення”. 

Прем’єра відбудеться 15 травня, о 18:00, у залі МП “Народний дім”.

Наші партнери