ГЛУЗД

Тиждень у Коломиї розпочався з мітингу під стінами міської ради. Варто згадати, що минулого тижня ледь не щодня під стінами міськради збиралися мітингувальники. “Червоне рішення” завдає удару локальному бізнесу. 

Згідно з рішенням Кабінету Міністрів України, заклади громадського харчування, салони краси, фітнес-центри, кінозали мають бути  зачинені, громадський транспорт теж не курсує.

Активісти створили чат, у якому всі вихідні активно обговорювали майбутнє свого бізнесу та подальші дії.

Учора, о 10:00, коломияни зібралися біля стін ратуші. Цього разу без стукотів, але з плакатами.

У своєму відеозверненні до містян голова Коломийської ОТГ Ігор Слюзар сказав, що рішення Кабміну щодо карантину законне, адже кількість хворих зросла, але водночас вважає карантинні заходи надмірними.

“Це рішення не міської ради, а держави. Особисто я вважаю, що карантинні обмеження наджорсткі. Але ми самі винні в тому, що потрапили в червону зону, бо перевищили всі показники захворюваності. За вихідні оштрафували 4 заклади громадського харчування за проведення весіль.


Ми знаємо, що призвело до спалахів, —  недотримання карантинних умов, перевізники. Їм дозволили вести людей тільки на сидячих місцях, а автобуси були переповненими. 
Влада свої кроки зробила, тепер підприємці мають донести свою думку до керівників держави”,  —  каже мер.

Колона мітингувальників вирушила до стін поліції. Громада викликала працівників словами: “Поліція з народом”. До неї вийшов виконувач обов’язків керівника Коломийського відділу поліції.

“Ми працюємо відповідно до 641 постанови Кабінету Міністрів України. 

Від громадян Коломиї отримуємо повідомлення про те, що є порушення карантинних норм. Поліція виїжджає, з’ясовує, документує. Наприклад, учора надійшло повідомлення про масові весілля. У суботу працівники поліції проводили профілактичну інформаційну роботу щодо порушень карантинних заходів. За вихідні не склали протоколів за якісь дрібні порушення карантинних заходів, тільки проводили профілактичну бесіду”

Своєю чергою мітингувальники повідомили поліцію про рішення Конституційного Суду України, у якому йдеться про те, що рішення Кабміну незаконне. 

За словами виконувача обов’язків поліції, якщо підприємці будуть дотримуватися карантинних вимог, ніхто не притягне їх до відповідальності.

Перемовини завершилися вигуками мітингувальників “Поліція з народом”.

Під час позачергової сесії депутатський корпус звернувся до Президента України, Голови Верховної Ради й уряду через надмірне обмеження роботи підприємців. 

А згодом голови міст  обласного значення та обласного центру в рамках співпраці в Івано-Франківському регіональному відділенні асоціації міст України об’єдналися, щоб подати позови до суду й оскаржити карантинні обмеження згідно з 641 постановою Кабінету Міністрів України.

Підприємців, які змушені припинити свою діяльність через карантин, на місяць звільнили від сплати податків. Таке рішення ухвалили депутати міської ради під час позачергової онлайн-сесії.

Підприємці не платитимуть єдиного податку, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та орендної плати за користування нежитловими приміщеннями, які належать до власності територіальної громади Коломиї. Більше про це дивися в сюжеті ТРК “НТК”.

Станом на 31 серпня в Коломийській ОТГ зареєстровано 448 випадків захворювання на COVID-19, одужало 188 осіб, померло 11.

Отримуй першим добірку новин Коломиї — підписуйся на телеграм-канал Глузду.

Наші партнери