ГЛУЗД

У Коломиї вдруге відбувся забіг “Коломийська десятка”, організатором якого є ГО “Коломийський біговий клуб”. За словами організаторів, дистанцію 10 км бігло 128 осіб. Цього року новинкою став забіг для дітей на відстань 200 м, у ньому взяло участь 40 юних бігунів. 

Мета забігу — популяризувати бігову культуру в Україні та здоровий спосіб життя, залучити людей різних вікових категорій до занять бігом, створити умови для проявів спортивних здібностей населення, розвивати витривалість спортсменів,  масовий спорт та туризм у Коломиї.

Серед чоловіків першість здобув франківець Володимир Юрчук, друге місце чернівчанин Олександр Сандуляк, третє — теж франківець Андрій Лапко.

Серед жінок перше місце зайняла франківчанка Наталія Савчак, друге — франківчанка Іванна Ковалів, а третє — коломиянка Ірина Вінтонів.

Runday з’явився в Коломиї 2018 року. Коломиянин Назар Качурак, який тоді мешкав у Києві, вирішив поширити бігову практику і в Коломиї. 

Бігати Назар почав 2017-го, бо хотів змінити спосіб життя. Про Всеукраїнський рух Runday дізнався в інтернеті та долучився до нього. Чоловік часто бігав, а згодом почав розповідати про бігову спільноту друзям та знайомим. Про це дізналися організатори Runday, запросили його на зустріч та запропонували займатися розвитком спільноти. Так Runday з’явився і в Коломиї.

“Логічним продовженням нашого рандеївського руху є ГО “Коломийський біговий клуб”. У Runday збираються волонтери та організовують забіги, а нашим учасникам цього було замало, і для більшого розвитку бігу в Коломиї вони організувалися й після півріччя існування Runday в Коломиї заснували біговий клуб, щоб мати змогу проводити такі активності, як відбулися цієї неділі”, — розповідає Назар Качурак.

З теперішнім керівником бігового клубу Андрієм Сочкою Назар познайомився ще перед відкриттям Runday у Коломиї.

“Після першої розмови з Андрієм я відчув, що це своя людина, ми на одній хвилі та однаково бачимо речі. Коли йшлося про делегування повноважень керівника клубу, я зрозумів, що Андрій найбільше підходить на цю роль”, — додає чоловік.

Тепер Назар учасник клубу. Цієї неділі він також біг і частково допомагав з організацією. Саме “Коломийська десятка” стала приводом та стимулом, щоб Назар повернувся до бігу та відновив тренування, бо мав піврічну паузу.


“Мало хто знає, але щоб пробігти таку відстань без травм, із користю для здоров’я, потрібно довго тренуватися. Мені, як бігуну з досвідом, це тренування та підготовка до “десятки” вдалися швидко, за два місяці”, — ділиться Назар Качурак.

Крім популяризації бігу, такі забіги розвивають туристичний потенціал міста. Кожен сприймає біг по-своєму, для Назара — це нова форма життєвої філософії.

“Якщо дистанцію 10 км ми будемо бігти з однаковою швидкістю, то можемо прогнозувати, коли прибіжимо — це перша мета, яку ставлять бігуни-початківці. Ця філософія показує, що ми маємо умовно планувати та розраховувати, де пришвидшитися або сповільнитися, а не в останній момент наздоганяти. Інколи маленьке пришвидшення в житті, якась незначна зміна в проміжку 5-10 років може змінити показник”, — додає Назар.

Журналістка: Тетяна Грабна

Фотографка: Анастасія Шеремета

А щоб у твоєму житті було більше Глузду —підписуйся на наш телеграм-канал.

Наші партнери