ГЛУЗД

Наймасштабніша культурна подія України, 28 BookForum, повертається. Він триватиме 15-19 вересня у Львові.

Онлайн та офлайн уперше водночас

Щороку фестиваль має фокусну тему, довкола якої вибудовують програму. Це сотні подій у різних локаціях Львова. Програму заходів формують тематичні кластери і спецпроєкти, як-от “Історія”, “Війна”, “Медіа”, “Комікси”, “Освіта”, “Бізнес та економіка”, “Жінка в темі” “Наука і технології”, “Філософія”, “Здоров’я”, “Мандри”, “Стиль життя” тощо.

Уперше за всю історію фестиваль має гібридний формат: онлайн та офлайн. Програма фестивалю налічує 120 подій, 250 учасників, зокрема 25 іноземних авторів з 21 країни світу. 28 BookForum відбуватиметься на площі Ринок, у Львівському академічному театрі ім. Леся Курбаса, Музеї етнографії та художнього промислу Інституту Народознавства НАН України та в Радіогаражі.

Фокусна тема цьогорічного фестивалю — “Гра в дорослішання: як ми зростаємо незалежними”. Куратор фокусної теми — відомий український перекладач та літературознавець Юрко Прохасько.

На форум — артпотягом

Також на 28 BookForum їде ГогольTRAIN — перший у Європі артпотяг, який розмалювали художники і який має три фестивальні вагони. У них протягом руху відбуваються різні події: грають діджеї та live music, читають вірші та показують кіно. Отже, ви отримаєте стандартне СВ / купе / плацкарт та можливість тусовки серед однодумців уже по дорозі на фестиваль. Виїзд з Києва — 17.09, о 20:28, прибуття до Львова — 18.09, о 5:32. Виїзд зі Львова — 20.09, о 00:08, прибуття до Києва — о 8:40. Квитки можна придбати тут.

До уваги відвідувачів 28 BookForum — дискусії і перформанси, лекції та воркшопи, презентації книжок та автограф-сесії, концерти й кінопокази, публічні інтерв’ю, виставки, сценічні читання і ще безліч інтерактивів. Однією з найпопулярніших акцій є “Ніч поезії та музики non-stop”. 

Про почесних та спеціальних гостей

Цього року почесною гостею BookForum стане Ольга Токарчук. Уперше в історії України Нобелівська лауреатка братиме участь в українському літературному фестивалі. Ольга Токарчук отримала Нобелівську премію з літератури 2018 року “за уяву оповідачки, яка з енциклопедичною пристрастю представляє перетин кордонів як форму життя”.

Також на 28 BookForum ділитимуться досвідом спеціальні гості — 93-річна психотерапевтка, яка пережила Голокост, письменниця Едіт Еґер, іспанська письменниця та художниця Ірен Сола.

Цього року BookForum знову запрошує на спецпроєкти партнерів: дискусії з провідними письменниками престижної премії EUPL; зустріч з молодими поетами Європи з Versopolis; презентацію нової мапи України та книжки про нацспільноти, віртуальну подорож Кримом з Ukraїner; дискусії про переклади з Translatorium; знайомство з авторами сучасної Азербайджанської літератури та чимало іншого. Програма цьогорічного 28 фестивалю неймовірно різноманітна. Усі події безкоштовні. Складіть свій список найцікавіших з них. Онлайн-трансляції та програму дивіться тут.

Журналістка: Тетяна Грабна
Основна світлина: BookForum

Людино з Глуздом, допоможи нам стати кращими — заповни анкету!

А щоб у твоєму житті було більше Глузду —підписуйся на наш телеграм-канал.

Наші партнери