ГЛУЗД

У музеї Писанки розпочали роботу над масштабним проєктом «Оновлення й модернізація експозицій Музею писанкового розпису — філії Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського».

У єдиному у світі музеї писанок замінять експозиційне обладнання й освітлення, в інтер’єрі з’являться відеоінсталяція та об’ємно-просторова вітражна композиція, а завдяки адаптованим брошурам і тактильним формам експозиція стане більш доступною для осіб з порушеннями зору. Завдяки впровадженню сучасних технологій та використання нової форми та методів подачі експозиції, у музеї також популяризують оцифровані музейні фонди, демонструватимуть відеоролики із субтитрами українською та англійською мовами, проведуть онлайн екскурсію та майстер-класи з експозиції. Завдяки використанню мультимедії в найпривабливіший для сучасного відвідувача спосіб ознайомлять якнайширшу аудиторію з унікальною колекцією музею. 

До 20-ліття найбільшої у світі «писанки», побудованої спеціально для музею, за кошти доброчинців оновили фасад і водночас запланували осучаснення експозиції всередині сфери “яйця”, де представлено традиційні писанки Гуцульщини, Покуття й Буковини. Власне, вони й започаткували колекцію єдиного у світі Музею писанкового розпису, що налічує понад 12 тисяч писанок з усіх регіонів України та 34 країн світу.  

Проєкт «Оновлення й модернізація Музею писанкового розпису» реалізують у межах партнерської програми «Культура .Туризм. Регіони» Українського культурного фонду, Державного агентства розвитку туризму. 

А щоб у твоєму житті було більше Глузду —підписуйся на наш телеграм-канал.

Наші партнери