ГЛУЗД

“Особлива українка долає стигму”  — соціально-культурний проєкт, мета якого допомогти дівчатам з ГО “Крокус” відчути себе красивими зовні. Така ідея з’явилася в заслуженої діячки мистецтв України, керівниці народного ансамблю танцю “Сварга” та балетмейтер-постановниці українських театрів Мирослави Воротняк.

Дівчатам сподобалися костюми моїх учнів, так усе й почалося…

Під час одного з  концертів мого танцювального колективу “Сварга” були дівчата з Коломийського благодійного фонду “Крокус” (історію організації читай тут), їм дуже сподобались костюми моїх учнів, вони багато про них розпитували. Після цього ми з Галиною Белі вирішили сфотографувати дівчат в етнічному стилі й надрукувати із цими світлинами календарі.  Я давно хотіла втілити цю ідею, бо колекціоную етнічний одяг, планувала зробити фото на кожен місяць у різному покутському строї. Мала на думці сфотографувати учнів ансамблю танцю “Сварга”, проте все ніяк не могли за це взятися.

Ми поділилися нашим задумом з керівницею ГО “Крокус” Любою Масевич. Спочатку вона поставилася до нашої ідеї з пересторогою, але вирішила спробувати. Потім мали перемовини з Андрієм Геращуком щодо відеозйомки процесу: хотіли, щоб згодом дівчата мали змогу переглядати цей невеликий фільм. По монтаж звернулися до Ігоря Дем’янюка. Макіяж дівчатам робили в “Майстерні краси”. А для фотосесії запросили місцевого фотографа Василя Іваночка (його історію читай тут), який відповідав і за дизайн календаря. З наряджанням та підготовкою дівчат до фотосесії допомагала також ГО “АРТ ПРОСТІР КОЛОМИЯ”. Так і сформувалася команда.

Участь у проєкті взяло 12 дівчат, фото кожної міститься на сторінці певного місяця року. 

18 серпня ми організували презентацію і подарували дівчатам календарі з їхніми фото. Батьки й діти дуже задоволені. Надрукували 20 календарів: для дівчат та батьків-активістів, за бажанням вони можуть їх ще роздрукувати за свій кошт. Для цього ми розробили ескіз. 

  Дівчата почувалися зірками

Їм уперше в житті робили макіяж, вони одягали спеціальні наряди, процес фотографували та знімали на відео, дівчата почувалися зірками. Я вважаю, що такі проєкти потрібно робити частіше, і про цих людей варто пам’ятати завжди. На жаль, наш соціум досі ділить людей. Цим проєктом ми показуємо, що ці дівчата є повноцінними людьми, які мають право голосу, хочемо показати їхню сонячність. Слово “стигма” говорить про те, що їх відразу позиціонують як людей із потребами, а  цими портретами вони якраз показують, що є повноцінними людьми, також люблять Україну та підтримують її. Дівчата завжди присутні на всіх концертах, але крім цього також хочуть брати активну участь у житті Коломиї.

Журналістка: Каміла Чернєцова

Фотограф: Василь Іваночко

А щоб у твоєму житті було більше Глузду —підписуйся на наш телеграм-канал.

Наші партнери