ГЛУЗД

Свічкову майстерню “Просто Миколка” з виробництвом по всій Україні та навіть за її межами вирізняє хюговий стиль та креативність. 

“А я в Миколки купую свічки”

“Колись на чергових курсах я почула: “Успішну людину від неуспішної відрізняє лише кількість спроб”. Це не просто слова. Воно працює”, — каже свічкарка “Просто Миколки”.

Подружжя з Житомира Людмила та Сергій Шавловські пробували займатися різним: хендмейд, пошиття зі шкіри, виготовлення виробів з полімерної глини, браслети з каміння, фотографія… З нанесення принтів на горнятка розпочався їхній шлях в інстаграмі, а, побачивши, що попит є на виготовлення свічок,  припинили творчий пошук і зосередилися на розвитку цієї справи.

Просто Миколка

Назва свічкової майстерні “Просто Миколка” виникла спонтанно. Спочатку магазин свічок був тільки в інстаграмі. Подружжя створило його майже одночасно з народженням другого сина, Миколи. 

“Ми терміново мали назвати сторінку в інстаграмі. У моїй голові крутилося “просто”, тому що я люблю прості речі, просто ставлюся до життя”, — розповідає Людмила. 

Ім’я Миколка улюблене й доволі знакове для сімʼї, чимало родичів його носять. Так зʼявилася легка назва — “Просто Миколка”.

“Вона всім запамʼяталася. Тепер кажуть: “А я в Миколки купую свічки”. Це дуже класно звучить, нам приємно”, — ділиться жінка.

Після інстаграм-сторінки подружжя створило сайт з такою назвою, 2020 року відкрили шоурум, а тепер працюють над реєстрацією торгової марки. 

“…нам вдається творити наше хюге ще крутіше, ніж данцям”

Людмила Шавловська ніколи не думала над стилем для власного бренду. Те, що вони показують в інстаграмі, відображає, як живе їхня сім’я. 

«Як виявилось, це оригінально, бо решта брендів позиціонують себе по-іншому. Хтось занадто фешн, а ми такі — селюки”, — каже Людмила.

Для виготовлення свічок подружжя використовує лише натуральні матеріали — соєвий та бджолиний віск. 

“Ми за натуральність. Бджолиний віск заливаємо у свічкові форми, а соєвий — у банки. На сайті завжди пропонуємо людям обирати варіант пакування — з коробкою чи без. Це має бути нормою, а не фішкою”, — каже жінка.

Екологічність є особливістю свічок “Просто Миколки”, також вони мають оригінальну форму та неповторний запах.

«Українське хюге — це наш лозунг. Я почала вживати його доволі давно, говорячи про “Просто Миколку”. Уже рік через війну я живу в Данії і помічаю, що нам вдається творити наше хюге ще крутіше, ніж данцям», — каже свічкарка.

Вона працює дистанційно і постійно на звʼязку телефоном. Спілкується зі своїми помічниками, фотографом, ілюстратором, частково знімає контент у соціальні мережі та на сайт.

“Все, що можна робити дистанційно, — я роблю. Не планую розширювати бізнес і продавати в Данії, бо маю багато роботи в Україні”.

Раніше подружжя мало шоурум українських виробників, на сайті якого було представлено продукцію й власного виробництва, й інших свічкарів. 

«Наразі ми співпрацюємо з деякими майстрами. Проте шоурум закрили, сконцентрувавшись на своєму розвитку», — додає свічкарка.

Свічка для Папи Римського

Технологія виготовлення свічок стандартна, але є багато нюансів, які можна пізнати лише під час роботи.

“Їх просто мільйон. На кожну форму, на кожен тип свічок є свої нюанси. Ми пробуємо. Чимало в нас не виходить. До деяких ідей повертаємось через роки, бо ми фанатики. Дівчата-свічкарки, які працюють зі мною, дуже люблять свою справу і часто теж дещо вдосконалюють”, — розповідає Людмила.

Творити якісні затишні речі в Україні — основна ідея “Просто Миколки”. Майстерня прагне через крутий продукт показувати іноземцям талант українців.

«Одного разу наша підписниця надіслала нам фото і написала: “Зробила для Вас фото. Думаю, Ви будете в шоці”. Ми, як побачили, прозріли і запитали, як це сталося. Вона відповіла: “Я знала, що в мене буде можливість потрапити на зустріч з Папою Римським, і я йому придбала Ваші свічки в подарунок, бо вважала, що писанки напередодні Великодня Папі буде дуже символічно, як символ України і як свічки, які я обожнюю, бо я  —  прихильниця Вашого бренду”. Ми про це не знали, не домовлялися і були дуже приємно здивовані», — каже Людмила Шавловська, наголошуючи на популяризації української культури за кордоном.

Свічки виробництва “Просто Миколка” періодично замовляють мешканці Данії, Польщі, Німеччини, Португалії, Іспанії, проте розвивати бренд команда планує тільки в Україні.

“Якби нам довелося працювати за кордоном, то я б обрала Польщу, бо там багато українців і поляки для нас ментально дуже близькі. У Данії із цим важко, вони люблять класику — парафінові свічки”, — розповідає Людмила.

Понад один мільйон гривень

Обовʼязковою для майстерні є підтримка ЗСУ. Під час широкомасштабного вторгнення росії в Україну робота неабияк змінилася, через відключення світла, обстріли, тривожність. Засновникам довелося розширити команду, бо не вистачало рук — частину свічок виготовляють з благодійною метою. Одна працівниця виїхала до Німеччини, дехто переїхав до села. Людмила та Сергій разом з трьома неповнолітніми дітьми через тиждень після вторгнення поїхали в Данію.

“У команді працює 8 людей. Стало важче: є проблеми з доставленням, підвищенням цін на матеріали, але нас це ні на мить не зупиняє”, — наголошує свічкарка Людмила.

Свічкова майстерня допомагає українським військовим кількома способами. Продає свічки на підтримку ЗСУ: бджолина свічка “Мені нравиця, як воно горить”, свічка-півник “Вистоїмо” (прототип півника з Бородянки), свічка-глечик “Бабусина хатка”. 

“На нашому сайті є розділ “Підтримка ЗСУ”. У ньому розміщено товари, частину коштів з яких передаємо на підтримку ЗСУ. Ми про все розповідаємо, звітуємо, люди нам довіряють і завжди підтримують наші благодійні ініціативи”, — додає Людмила Шавловська.

На сайті також є вхідний квиток у секретний чат “Просто Миколки” за 300 гривень, де Людмила ділиться інсайтами та корисними матеріалами. Усі кошти за квитки використовують на підтримку ЗСУ.

“Я періодично влаштовую одноразові акції. В Данії на блошиних ринках збирала вінтажну тару, наповнювала соєвим воском та різними ароматами”, — розповідає свічкарка.

Подружжя влаштовує і благодійні лотереї: обирали приз та розігрували серед своїх підписників, до прикладу, дарували 5 книг Гаррі Поттера. У цій лотереї зібрали 165 тисяч гривень. Тоді свічкарі доклали ще своїх 40 тисяч і задонатили у БФ “Повернись живим”. 

“Ми працюємо у планах донатів на максималках. Це нас мотивує не здаватися та постійно придумувати щось нове”, — каже Людмила Шавловська.

За словами свічкарки, за рік широкомасштабного вторгнення “Просто Миколка” задонатили військовим понад один мільйон гривень. Найбільше у фонд “Повернись живим”, кілька разів підтримували фонд Сергія Притули, але зазвичай це донати різним військовим, десятки разів на автівки. 

Свічкарка зізнається, що до дня, коли українці переможуть російську армію, свічок ще не придумала.

“Ми маємо постійно працювати, щоб залишатися незалежною країною, тримати свій курс на Європу. Плануємо й надалі підтримувати військо, щоб підсилити оборонну здатність України”.

Журналістка: Уляна Сторощук

Фото: архів героїв

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери