ГЛУЗД

На Водохреща заведено занурюватися в ополонку. А як щодо тих, хто моржує впродовж року? Любомир Данищук робить це вже 20 років, для нього це стиль життя, до якого він і сім’ю привчив.

“Я почав моржувати, щоб стати прикладом для своєї сім’ї жити здоровим способом, щоб мої рідні завжди були в тонусі, без поганих звичок та благословенні Богом. Я маю свій гурток моржувальників, залучив до нього не тільки синів, а й багатьох хлопців, нас приблизно 12. Двоє моїх синів, Дмитро та Юрій, моржують від п’яти років,  мають уже 15 років досвіду. Тепер долучився і старший син Михайло”.  

Любомир розповідає, що занурюються у воду з головою три рази, не більше.

“Купаємося не тільки в холодний період, а й увесь рік. Обов’язково без спідньої білизни, адже в ній незручно, та й справжній морж має бути повністю оголений. Перед зануренням у воду важливо зробити пробіжку: у холодний період — два кілометри, у теплий — один”.

Чоловік каже, що після того, як почав занурюватися, ліки стали не потрібними. 

“Якщо кожен регулярно моржуватиме, то аптеки почнуть закриватися. Ми із синами Юрою та Дімою практично не хворіємо, якщо є якийсь вірус, він довго не затримується, завжди переносимо хворобу на ногах. Занурююсь у воду вже 20 років, бачив багатьох моржувальників і можу з упевненістю сказати, що це люди, які завжди в тонусі, з правильними ідеями в голові, добрі, не зухвалі, прості, без корони на голові”. 

Любомир додає: якщо хтось має бажання долучитися до спільноти моржів, потрібно написати йому. Чоловіки занурюються на різних водоймах Коломиї щонеділі, о 7:15. У їхньому клубі немає благодійних внесків, потрібно лише бажання бути здоровим. Жінки теж можуть бути учасниками клубу, але мають мати на увазі, що моржі занурюються голими. Після моржування вони часто ходять у сауну, де спілкуються на різні теми та насолоджуються товариством одне одного.

Андрій Грабчук моржує з Любомиром уже три роки. Розповідає, що занурення у воду — це корисний стрес для організму, що допомагає переключитися та не реагувати на дрібні подразники.  

“Любомир Данищук не просто засновник клубу, а й величезний мотиватор. Він навчив нас, що моржування — це стиль життя, перезавантаження організму та думок, це здорова компанія і прекрасно проведений час. Раніше я моржував лише один раз на рік, а тепер щотижня”. 

Поради від коломийських моржів: 

  • заборонено занурюватися у воду під дією алкоголю
  • перед моржуванням необхідно розігрітися бігом
  • після занурення потрібно витерти себе насухо й одягнутися.

Пам’ятай: принципи правильного моржування — це поступовість та регулярність.

Журналістка: Юлія Варчук
Фото: архів моржів

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у телеграмі чи вайбері.

Наші партнери