ГЛУЗД

Сьогодні вперше в Україні відзначають День єднання. Напередодні, 14 лютого, Володимир Зеленський підписав указ про оголошення 16 лютого Днем єднання. 

Про ідею та мету створення нового свята в указі вказано так:

“З метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, інформаційно-пропагандистського, морально-психологічного тиску на суспільну свідомість…”.

Святкують цей день так:

  • піднімають Державний Прапор України на будинках і спорудах в усіх населених пунктах;
  • виконують о 10.00 Державний Гімн України;
  • закордонні дипломатичні установи України в державах перебування організовують відповідні іміджеві заходи, спрямовані на єднання та підтримку України.

Цьогоріч у рамках свята підвищать зарплатню військовослужбовцям Збройних Сил України на 30 відсотків, створять на основі чинних інформаційних ресурсів єдину платформу UАразом для забезпечення щоденного інформування населення про реальний стан безпекової ситуації, заходи для зміцнення обороноздатності держави, а також організацію належної інформаційно-роз’яснювальної роботи про діяльність державних органів з питань безпеки громадян, прискорять створення і функціонування системи територіальної оборони, належного ресурсного забезпечення заходів з підготовки громадян до національного спротиву.

Як пройшов День Єднання у Львові — дивіться у фоторепортажі Уляни Сторощук

Журналістка: Ірина Блаженко

Фото: Уляна Сторощук

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у телеграмі чи вайбері.

Наші партнери