ГЛУЗД

Жені Настащуку 23, від народження в нього дитячий церебральний параліч (ДЦП). 

Лікарі казали, що ходити він не буде, але батьки із цим не змирилися і робили все для того, щоб Женя став на ноги.

“Я не тримав ні голови, ні спини, переніс три операції, ходити почав у рік на пальцях, на стопу, як зараз, ставати ще не міг”.

Processed with VSCO with b5 preset

Щоб почуватися краще, хлопець проходив різні реабілітації.

“Правою рукою можу робити все, лівою тільки щось підтримати”.

З допомогою мами Женя щоранку виконує фізичні вправи, щоб підтримувати тіло в тонусі.

Хлопець дуже любить проводити час на свіжому повітрі, однак без допомоги йому важко, бо може впасти. Часто на вихідні їде із сім’єю в будинок за містом.

Processed with VSCO with b5 preset

“Бувають моменти, коли впадаю у відчай, про це не ділюся ні з ким, підтримую себе сам. Наступного дня думаю, що все буде добре. Мій настрій змінюється, як погода”.

Женя ходив у початкову школу, потім перейшов на індивідуальну форму навчання. До 9 класу його навчальним закладом була школа № 10, у 10-11 класі — школа № 2. Однокласники підтримували його, допомагали, але він не відчував щирості.

Хлопець пробував працювати в інтернеті, займався продажем детокс-чаю, але зрозумів, що це не його. Також хотів відкрити інтернет-магазин, щоб продавати одяг, але вирішив відкласти цю ідею на потім. 

У дитинстві Женя цікавився комп’ютерами, навіть мріяв стати програмістом.

“У дев’ять років на Миколая я попросив комп’ютер. Тоді інтернету ще не було, але я грав ігри, мені було цікаво, багато моїх ровесників такого не мали”.

Узимку 2020 року Женя почав писати вірші, спочатку для себе, потім публікував їх на своїй фейсбук-сторінці. Посил віршів — щоб світ був кращим. Тепер хлопець не пише, бо не має натхнення. 

Женя любить дивитися фільми, серіали, а коли на душі важко, відволікає себе музикою. Він мріє створити сім’ю, хоче, щоб було мирне небо і не  хворіли діти, бо розуміє їх та батьків.

Журналістка: Тетяна Грабна

Фото: Архів Жені Настащука

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у телеграмі чи вайбері.

Наші партнери