ГЛУЗД

У попередніх двох частинах цього експерименту йшлося про розбір гардероба та пошуки власного стилю. Настав час поговорити й про те, куди ж дівати зайві речі. 

Сайти для продажу речей

Одяг у гарному стані можна продати. Особливо тепер, коли магазини закриті на карантин і багато людей вдаються саме до онлайн-покупок. Але якщо ви втішилися швидкому й значному заробітку на зайвих речах, то я вас трішки розчарую.

По-перше, доведеться попотіти. Кожну річ потрібно довести до ладу та підготувати до фотосесії. Можна фотографувати також гарні комплекти речей (так я продала по 3–4 речі в одні руки). Крім фото, потрібно зробити також і заміри, адже вони можуть відрізнятися від стандартних розмірів.

Далі всі ці фото й описи до речей завантажити на сайти з продажу. Я користувалася двома сервісами: Olx.ua та Shafa.ua. Останній сподобався більше, оскільки адаптований саме для продажу, тут можна безкоштовно завантажити безліч речей у кожну категорію. Платите сайту тільки за вдало реалізовану угоду, це становить 7 % вартості.

Будьте готові до того, що речей на сайті багато і конкуренція велика. Я не ставила собі за мету заробити на одязі, який займав полиці, тож встановила низькі ціни, доповнила все це акцією “1+1=3” та почала з радістю відправляти покупки по всій Україні.

До речі, про кожного покупця та продавця на сайті можна залишити відгук або ж підписатися на оновлення асортименту. Тому ввічливе спілкування, чесна інформація про недоліки речей і вчасне відправлення одягу додадуть вам балів на майбутнє.

Віддати в добрі руки

Якщо ж ви не хочете витрачати сили та час на продаж свого одягу, то є варіант подарувати його тому, хто потребує.

Коли я почала цікавитись цим питанням, то натрапила на ось такі фото контейнерів для збору одягу. Важливо, однак, розуміти, що це не сміттєві контейнери і запихати туди понищений одяг чи розірване взуття — це не благодійність, а хамство й неповага до організацій, які займаються збиранням речей. Такі контейнери можна відшукати в більшості великих міст України. У Коломиї вони є в “Карітасі”.

Про потребу в одязі можна запитати благодійні організації свого міста. Наголошую: передусім потрібно запитати, а не звезти до їхніх дверей увесь непотріб зі свого дому. Такі організації не можуть добами сортувати секонд-хенд або ж узагалі не мають потреби у вживаних речах.

Зрештою, якщо ви знаєте людину, яка не має змоги придбати собі чи дітям одяг, то можна віддати речі їй. Для частини одягу я обрала цей варіант.

Апсайклінг

Трохи нетиповий спосіб позбутися зайвого, і не всім він підійде, однак обминути його було б неправильно.

Апсайклінг —  це перероблення речей або ж виготовлення з уживаних нових. До прикладу, джинси можуть стати матеріалом для сумки, а з пальта можна пошити навіть домашні капці. Чому б і ні?

У мене не дуже склалося із шиттям, зате я дружу з вишиванням. Тому часто вже готові сорочки прикрашаю елементами вишивки, отримуючи цікаві та нетипові вишиванки.

Є люди та навіть бренди, які таке перешивання одягу перетворили на успішний бізнес. Окрім техніки апсайклінгу, використовують також і ресайклінг — розбір одягу до початкової сировини та створення з неї нових речей.

Замість епілогу

Увесь свідомий світ сьогодні говорить про проблеми, які створює для довкілля надмірне виробництво одягу. Термін “fast fashion” (“швидка мода”) — це, на жаль, наші реалії. “Тренди сезону”, “вийшло з моди”, “маст хев весни” — фрази, які змушують нас купувати більше і більше. Однак це фрази маркетологів, але аж ніяк не стилістів і вже навіть не провідних будинків моди.

Зміна стилю життя у світі за минулий рік вплинула на модну індустрію. Переорієнтація людей на щось стійкіше, ніж нова сукня, відчуття щастя від того, що всі близькі живі та здорові, а не від чергового шопінгу, та, зрештою, бажання не швидкості, а стабільності й упевненості — ці чинники лише за рік зробили переворот. 

“No season season” Ukrainian Fashion Week — це гасло для всіх нас, адже мода минає, а стиль вічний.

Текст та фото: Ольга Баранецька
Основна світлина :  cottonbro

А щоб у твоєму житті було більше Глузду —підписуйся на наш телеграм-канал.

Наші партнери