ГЛУЗД

Якщо ви ще не читали першої частини цього експерименту, то нагадаю, що все почалося із “Щоденника бажань” та мети схуднути, а переросло в бажання стати розумним споживачем. Словом, про все це тут, а ми рухаємось далі — на пошуки власного стилю.

Хто я: пошуки себе в гардеробі

На каналі в стилістки, яка вже стала гуру мого гардероба, був ролик і про самостійні пошуки свого стилю. Повір, вони настільки цікаві й дають такі несподівані відповіді, що звичайне прибирання в шафі перетворюється на справжню гру.

Перше, що порадила стилістка, — розписати, ким ти є, підібрати всі епітети, яким відповідаєш чи прагнеш відповідати. Тут важливо не обмежитись загальними фразами: красива, розумна, весела. Ні-ні, ми занурюємося глибше і знаходимо в собі “любительку вилазок на природу чи катань велосипедом”, “загадкову романтичну панянку”, “дівчину, яка має сильну позицію та хоче донести її світові”, “рокерку”, “громадську діячку” та хоч “дружину президента” чи саму “пані президентку”  —  усе, про що не потрібно говорити навколишнім, але що повинен відображати ваш стиль.

Усі ці епітети групуємо на спортивні, ділові, романтичні… Так можна не просто стиль сформувати, а й визначити, хто я / ким хочу бути в очах своїх та навколишніх.

У вас вийде одна, а швидше кілька груп, зважаючи на які потрібно рухатися далі. Наприклад, ви леді, яка працює в офісі та має відповідати дрес-коду, але у вільний час любить піднятися на Говерлу чи позайматися кросфітом. Тоді потрібно гардероб мати і для офісу, і для гір та спортзалу.

Як би ви її одягнули?

Помічали, що давати поради щодо одягу та стилю комусь завжди легше, аніж собі? Другий етап  —  спробувати стати цим “кимось” для себе.

Візьміть першу групу епітетів до тієї прекрасної дівчини, яку ви описали, та погляньте на неї збоку: які кольори чи фасони ви бачите на ній? Пригляньтесь до дрібниць: чи має вона прикраси, тримає клатч чи на її плечі рюкзак. І, звісно, описуйте все це не легковажно, а вдумливо, ніби ви митець і ліпите зараз свій найкращий шедевр (бо так і є).

Так у мене сформувалася база кольорів, фасонів, принтів та навіть тканин для подальшої роботи над власним гардеробом. Але і це ще не кінець самопізнання. Погляньте на себе в дзеркало та подумайте, які частини свого тіла ви б хотіли виділити. Знайте, що яскрава помада — повноцінний акцент в образі, як і, наприклад, кучері.

Як саме підкреслювати, наприклад, довгі ноги та врівноважувати широкі плечі, я розповідати не візьмусь, хоча для себе прослухала і такі лекції. Проте для цих порад таки треба професійних знань.

А ми ж рухаємось далі й описуємо свій стиль життя.

Стиль життя та уніформа

За останній рік стиль життя багатьох з нас дуже змінився: хтось почав працювати чи навчатися вдома та мусив хатнє зручне кігурумі змінити хоча б на джинси та футболку, щоб показатися іншим людям через  відеозв’язок. Хтось, навпаки, покинув директорський кабінет та сам почав доставляти продукцію свого ресторану чи фірми й теж мусить мати зручний одяг та взуття. А хтось став мамою і поміняв маленьку сумочку на рюкзак, а туфлі-човники — на кросівки.

Так, аналізуючи свій стиль життя, ми створюємо своєрідні уніформи  —   капсули або капсульний гардероб. Їх може бути кілька: капсули для офісу, для занять спортом, для поїздок (чому б і ні, якщо у вас бувають часті відрядження).

Чим особливі ці капсули? Ідеальний капсульний гардероб  —  той, у якому всі речі легко поєднуються. Тобто кожен низ (штани, спідниця) пасують до кожного верху (футболка, сорочка, блуза) та кожного жакета, кожного взуття і т. д. Підібрати таку досконалу капсулу одразу складно. Спочатку потрібно, щоб більшість речей у капсулі пасували одна до одної.

І тут у нас знову настає етап прощання з одягом. Так-так, формуючи капсули, ви, найімовірніше, відшукаєте спідницю, яка дуже красива, але абсолютно нікуди її не припасуєш. Постає нове питання: що з нею робити? Тут є два варіанти. Перший  —  докупити до неї верх (сорочку, топ, блузу). Другий — відправити в коробку “Віддати / продати”. Обираючи перший варіант, добре подумайте, чи варта ця річ нової трати коштів та часу. Як і у випадку з пошкодженими речами, встановіть дедлайн на створення нового комплекту. Час покаже, чи аж так ви потребуєте цієї спіднички в гардеробі.

Секрет формування капсули

Поєднувати речі між собою не так і просто. З одного боку, не хочеться створити сірі образи з базових речей, з іншого, боїшся виглядати ялинкою, яка вдягнула все найкраще одразу.

Якщо ви, як і я, не маєте природних суперздібностей стильно поєднувати речі в круті комплекти, то скористайтеся секретною порадою від стилістки: “Базовий колір — цікавий крій, базовий крій — цікавий колір”. І це працює на всі 100 відсотків! А головне — всередині такої капсули з 20–30 речей (це разом з верхнім одягом та взуттям), добавляючи різні аксесуари, можна створювати просто безліч комплектів і кожен день виглядати цікаво та по-новому, не тримаючи в шафі гори одягу.

До речі, про гору одягу. Постало питання: а куди ж то його тепер подіти? Я знайшла кілька варіантів, про які розповім у третій частині.

Текст та фото: Ольга Баранецька
Основна світлина :  mentatdgt

А щоб у твоєму житті було більше Глузду —підписуйся на наш телеграм-канал.

Наші партнери