ГЛУЗД

Якщо в сім’ї є дитина з інвалідністю, то навіть перебування вдома під час воєнного стану потребує значно більше витримки та психологічного ресурсу. Тож до всіх порад щодо підготовки до надзвичайної ситуації потрібно додати ще кілька пунктів. Зокрема, крім валізки для безпеки має бути низка інших речей:

1. Стратегічна аптечка на 3–4 тижні з необхідними ліками. 

2. Спеціальне харчування для дитини, якщо вона має певні особливості харчової поведінки (суміші, пюре тощо).

3. Засоби гігієни для дітей, які мають труднощі з туалетом: памперси, одноразові пелюшки, засоби від пролежнів та попрілостей.

4. Спеціальне обладнання. Якщо є потреба і можливість, варто взяти спеціальні ліжка, ноші, крісла колісні тощо.

Дітей, які мають розлади аутичного спектра та/або психічні порушення розвитку, варто підготувати до ситуацій, коли буде чутно вибухи або доведеться спускатися в бомбосховище. Батьки, які пережили такий досвід 2014–2015 років, радять:

  • Збудувати халабуду з ковдр і подушок у куті будинку чи квартири, де стіна є несучою, і періодично привчати дитину накриватися та перебувати там по кілька десятків хвилин. Якщо буде надзвичайна ситуація, то потрібно сховатися в таке мініукриття.
  • Навушники для сенсорно чутливих дітей. Користуйтеся ними і привчайте дитину.
  • Зберігати спокій. Діти з розладами аутичного спектра ДУЖЕ сильно реагують на настрій, поведінку, слова батьків. Вони все віддзеркалюють. Тому найважливіше — самим бути спокійними, впевненими, не панікувати і не проявляти ЖОДНИХ надмірних емоцій. Ви маєте бути такими, як завжди.

Якщо можливо, дотримуйтеся режиму дня. Рутина — дуже важлива! Коли немає потреби йти в укриття — готуйте їжу, прибирайте, читайте книжки — робіть усе, що було звичним.

Авторка: Людмила Михайлова

Дизайн: Ірина БлаженкоА щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:
🔸телеграмі 
🔸 вайбері
🔸 вацапі
🔸 фейсбуці
🔸 інстаграмі
🔸 твіттері

Наші партнери