ГЛУЗД

Макс Кідрук «Жорстоке небо» – роман-катастрофа й детектив в одному флаконі.

Пристебніть паси безпеки! Вилітаємо на «Жорстоке небо» Макса Кідрука.

Це хвилююча історія про трагедію в паризькому аеропорту, де розбився літак, що зібраний на українському заводі «Аронов». Він зіткнувся зі снігоочисником, який чомусь опинився на посадковій смузі. Паралельно Кідрук знайомить нас з головною героїнею твору Діаною Столяр, її оточенням, двома дітьми та чоловіком-невдахою, нереалізованим  письменником, на якого навіть страшно залишити їхніх спільних дітей. Діана вільно володіє французькою та англійською мовами, на базовому рівні знається на літаках, адже, як виявилось, вона – донька померлого конструктора, який спроектував «ААРОН 44» – літак, що погубив життя майже півсотні людей.

Керівництво вирішує відправити саме Діану розслідувати цю справу. Вона, щоб не втратити роботу, змушена залишити дітей на чоловіка та миттєво летіти до Франції. А далі – розслідування, розслідування, розслідування… розкриваються неочікувані деталі, безліч питань та здогадок. Дівчина починає активно розслідувати трагедію, проте комусь ой як не хочеться, щоб правда вийшла назовні.

Спитаєте, чи книга цікава, чи варта витраченого часу? Так! Кідрук деталізовано змальовує все, щоб читач міг якомога краще уявити картину. Вважаю, що за його книгами давно фільми пора знімати. Проте когось, як і мене(на жаль), місцями можуть дратувати аж стільки подробиць про літаки: технічні моменти, скорочення, абревіатури, звіт про погоду тощо. Хоча… на колір і смак товариш не всяк, тому любителям того всього вони якраз можуть дуже навіть «зайти». 

Сам автор наголошує, що це «не просто новий трилер, а особливий, по-справжньому знаковий роман». А чи знаковим він буде для вас, вирішите, коли долетите до останньої сторінки.

Цитати:

Троє жінок за бажання печеру на палац перетворять.

Так у світі здавна повелось: той, хто приносить паршиву звістку, частково чи повністю за цю звістку відгрібає.

Незважаючи на те, що зір визнано основним органом чуття людини, очі насправді є вельми ненадійним джерелом інформації.

Розпач усе ж краще, ніж крижана байдужість.

Жінки схильні до перебільшень космічного масштабу, коли йдеться про їхню фігуру.

Цікаві факти:

Через два місяці після виходу книги в друк у російському аеропорті «Внуково» сталася схожа катастрофа. Під час розгону перед зльотом французький чартерний літак зіштовхнувся зі снігоочисною машиною, після чого повітряне судно зруйнувалося і загорілося. Загинули всі чотири члени екіпажу.

«Жорстоке небо»  автор характеризує як перший український роман про українську авіацію.

Наші партнери