ГЛУЗД

Понад пів мільйона гривень на допомогу Збройним силам України зібрала школярка з Львівщини. Четвертокласниця Анна-Марія Герман співає патріотичні пісні та грає на бандурі. 

“…я маю волонтерити, поки не закінчиться війна”

Минулого року, влітку, Анна-Марія Герман разом зі своєю мамою Наталею Бражник часто ходили на комплексні обіди в одне кафе на Львівщині. У ньому працює 30-річна офіціантка, у якої донька на рік молодша від Анни-Марії.

«Ми поговорили, вилили одна одній душу. І тут офіціантка плачучи каже: “Моїй дочці потрібно багато коштів на операцію серця”»,  —  розповідає Наталія. 

Мама незрячої дівчинки мала тоді 10 тисяч гривень, які відклала на випадок, якщо донька захворіє. 

Анна-Марія сміливо вигукнула: “Мамо, давайте віддамо гроші тій дівчинці. Я так хочу, щоб вона мала маму і не померла…”. 

Дівчинці зробили операцію. На третій день мама з незрячою донькою подзвонили до Ані, запитали, скільки в палаті лежить людей, і кожному принесли морозиво. 

“Потім я заспівала декілька патріотичних пісень. У палаті були і санітарки, і медсестри, і хворі, які приходили з інших палат. Вони плескали, хворі тішилися, що прийшла така дівчина, яка піднесла їм настрій. Дехто плакав, нагадуючи про те, що зараз неспокійно. Тоді я подумала, що маю волонтерити доти, доки не закінчиться війна. Тільки тоді припиню своє волонтерство для ЗСУ”,  —  говорить Анна-Марія.

Допомогти нашим військовим

Сонно й неквапливо дівчина снідає улюбленим супом з макаронами. На стіні позаду розпросторились ікони, виблискують ранніми ледь-ледь лимонними променями.

Анна-Марія відвідує навчально-реабілітаційний центр “Левеня” у Львові. У сімʼї їх четверо: троє синів та одна донька.

Бандура дівчинці сподобалася одразу: звук, струни… Спочатку вона її слухала, а потім сказала: “Мам, а давайте поїдемо вчитися?”. 

“Я її у всьому підтримую. Все, що вона хоче, стараюся дати”,  —  промовляє Наталія Бражник.

Дівчинка додає: “Ми не тільки мама і дочка, ми ще й найкращі подружки, ділимося одна з одною добрим і поганим, різними таємницями, історіями, разом щось придумуємо…”.

Так з мамою та 12-річним братом Іллею Анна-Марія почала виступати в місті Комарно та сусідніх селах і містечках. 

Ілля каже: “Я допомагав своїй сестрі тим, що розказував вірші, співав, разом тримали прапор”.

Зібрані гроші волонтери передають на 125 бригаду, у якій служить їхній старший брат, або закривають термінові збори. Вони купували взуття, одяг, харчування, медикаменти, рації.

“Збираємо кошти на все, що потрібно. До прикладу, купили дрон і підписали його Анна-Марія. Нещодавно пофарбували машину”,  — додає Наталія Бражник.

Мета дівчинки — допомогти військовим, стати співачкою і грати на бандурі. Крім цього, вона хоче зустрітися з Володимиром Зеленським, Сергієм Притулою та Дзідзьо.

“Дякую військовим за те, що я можу спокійно спати і зранку прокидатись”, — каже Анна-Марія Герман.

Журналістка: Уляна Сторощук

Фотографка: Софія Дмитрів

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери