ГЛУЗД

Вранці 24 лютого в соціальній мережі “Інстаграм” з’явилася вірусний вкид від Plant A Tree Co. Організація начебто за репости в сторіс збирає донейти для України. За один клік обіцяють один цент. 

Раніше компанія прикривалася благородною метою — висадити дерева. Thejournal.ie дослідили, що такого типу кампанії “лайкни та поділіться” існують уже кілька років. Організація “Plant A Tree Co” не пояснила, як збирають кошти або як адмініструють їх, а на офіційному сайті було дуже мало інформації, окрім заяви, що вони посадили 6500 дерев.

Тепер вони нібито збирають кошти для української організації razom.for.ukraine, яка нічого про це не знає. Таку інформацію надали фактчекери проєкту «НотаЄнота» і закликають видалити інформацію, якщо ви поширили її, та відписатися від сторінки.

Також читай: Інформаційний навігатор: що коїться і що робити?

Тепер допомоги “наклікали” понад 500 тисяч доларів. Насправді це просто створення інформаційного шуму і розкручування пабліка.

Ми не знаємо, хто і як адмініструє цю сторінку, чи виділить заявлені 10 тисяч доларів ця компанія і якщо так, то куди їх витратять.

Натомість нагадуємо, що Національний банк України ухвалив рішення відкрити спеціальний рахунок для збору коштів на підтримку Збройних Сил України.

Реквізити офіційного спеціального рахунку: UA843000010000000047330992708

Рахунок — мультивалютний, для переказу коштів і в іноземній валюті (долари США, євро, британські фунти), і в національній.

Журналістка: Іра Блаженко

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у телеграмі чи вайбері.

Наші партнери