ГЛУЗД

Макс Кідрук “Де немає Бога”
ЖОРСТОКА, ШОКУЮЧА, ЗАХОПЛИВА: книга, що тримає в напрузі.

Одразу скажу, що книга не про Бога та не про те, як люди виживали після падіння літака (про це на презентаціях наголошує сам автор). Все значно глибше, ніж може здатись з першого погляду.
Усі летять одним рейсом. У кожного своя передісторія, власне життя та  різноманітні вчинки до й після падіння. Дія відбувається у горах на висоті 6000 м. Місцями розписані надзвичайно жорстокі людські вчинки і це мов б’є головою об камінь, а ти з цим умовним струсом мозку ледь оговтуєшся з питанням: “ЯК таке може скоїти людина?” —  і читаєш далі. Автор заставляє задуматись, що може підштовхувати homo sapiens до зовсім звірських злочинів? Хоча, мабуть, навіть звірі б такого не робили…
Найбільшого “струсу” добавила розповідь про те, яким жорстоким способом гріли воду в горах: за допомогою (якщо це можна так назвати) ще теплого тіла вмираючої людини. ЖАХ. Тут без мурашок не обійшлось. Також історія про цуценят, де видно всю гнилість і бездушність політиків, що заради кар’єри здатні на все, навіть на вбивство незліченної кількості новонароджених тваринок. Вам це нікого не нагадує? І, звііісно ж, ЛИСТ. Останній батьківський лист своєму синові, під час прочитання якого виникають відчуття ненависті, відчаю, нерозуміння й співчуття водночас… Дуже зворушливі сторінки. Тому запасіться відрами, куди стікатимуть ваші сльози. Повірте, таким Кідрук ще не був. Ну що, заінтригувала?

Шість основних персонажів роману, шість особливих історій, які нікого не залишать байдужими. “ДНБ” – те, що злить, дивує і не дає спокою до останньої сторінки, останнього абзацу, слова. 

 “І зрештою єдине, що матиме значення, як довго вони триматимуться за те, в що вірять, у місці, де не діє мораль, у місці, де немає Бога?”, – йдеться в буктрейлері.

Наші партнери