ГЛУЗД

Деніел Кіз «Таємнича історія Біллі Міллігана»:  роман, що заснований на реальних подіях.

24(!) особистості в тілі 26-річного хлопця, кожна з яких живе своїм окремим життям: діти, дорослі, чоловіки, жінки; різні національності, вміння, мови, страхи – все в одній людині.

Проснутись ґвалтівником. Біллі – головний герой (чи швидше – антигерой?) роману Деніела Кіза. Одного ранку хлопця звинувачують у багатьох злочинах, яких він зовсім не пам’ятає.  У тому числі й зґвалтуванні. З цього й починається світовий бестселер, що, як на мене, мало кого залишить байдужим.

Надзвичайно цікава історія про життя людини, у якої, як стало зрозуміло згодом, розлад множинної особистості. Чи це вміло зіграна роль? Ух…сюжет неймовірно затягує. Іноді Кіз, ніби професійний боксер слів, що відправляє нас в нокаут після розкриття кожної особистості Біллі. Є ті, хто щиро намагається допомогти юнакові, вірять йому,  інші ж – вимагають посадити його за ґрати за вчинені ним злочини. До чого доведе ця історія та на чиїй стороні правда – дізнаєтесь в романі!

Чесно кажучи, вперше читала щось на кшталт такого «божевілля». Проте зараз розумію, чому ця історія набула такого розголосу. Тверда п’ятірка!  

Цікаві факти:

– роман заснований на реальних подіях. Із Біллі та зі всіма, хто працював над цією справою, Деніел Кіз спілкувався особисто;

– у 1997 році був написаний сценарій до книги. А на сьогоднішній день тривають зйомки екранізації. Головну роль зіграє Леонардо Ді Капріо;

– вкінці 2018 року вийшла друга книга роману «Війни Міллігана»;

– схожою за тематикою є книга «П’ята Саллі» цього ж автора – це лайтова версія «Таємничо…», написана на рік раніше.  

Цитати:  

– «Одна з причин, чому люди сплять, – так можна втекти від тривог»;

– «Ми знаємо, що світ без болю – це світ без відчуттів, але ж світ без відчуттів – це і світ без болю»;

– «Він знав, що коли люди добрі до тебе, то врешті-решт доведеться платити за це».

Наші партнери