Ієн Мак’юен “Спокута” – книга про втрату, війну, любов та каяття крізь роки.
Уявіть, що ваше (й не тільки) життя вмить перевернула з ніг на голову, ба більше – знищила – тринадцятирічна дівчинка з відмінною уявою… Так сталось з головними героями блискучого роману “Спокута”.
Англія, тридцяті роки минулого століття, заможна сім’я Толлісів: мати, батько та троє дітей: Сесилія, Леон і наймолодша Брайоні.
Роббі Тернер, син покоївки, та Сесилія знайомі з дитинства. Між ними зароджуються світлі та палкі почуття. Здавалось, вони мають бути щасливими, але…
Одного літнього дня Брайоні стала свідком флірту між закоханими, проте її фантазія скалічить їхнє життя, приречивши на розлуку.
У домі цієї заможної родини станеться злочин, а через брехливе свідчення юної письменниці заарештують коханого Сесилії.
Згодом розпочнеться Друга світова війна, сина покоївки відправлять на передову. Усе життя Брайоні буде спокутувати свою провину, стане медсестрою, та долі вже зламано…
Роман британця Ієна Мак’юена – сильний постмодерністський твір, що сповнений трагічності, провокації, надихає на співпереживання та роздуми, показує, як один необачний вчинок може змінити все.
Цитати:
* Людина оцінює себе по тому, як до неї ставляться оточуючі, – по чому ж ще? Поступово, абсолютно ненавмисно, люди вселяють нам свою думку про нас самих.
* Щоб вижити, потрібно стати егоїстом.
* Завтра, або в будь-який інший день, крім сьогоднішнього, все буде вже не так.
* Любов, заснована не на здоровому глузді, приречена.
* Як же витончено почуття провини здатне урізноманітнити тортури, кидаючи м’ячики подробиць у вічне кільце, змушуючи все життя перебирати одні й ті ж чотки.
* Він не міг би пояснити причину свого оптимізму, просто був щасливий і, отже, приречений на успіх.
Цікаві факти:
– Роман отримав кілька літературних премій в різних країнах та увійшов до шорт-листа Букера.
– Книгу написано у 2001-му році, а вже у 2007-му – екранізовано. Екранізація отримала премію Оскар.
– У 2008-му році журнал The Times включив Мак’юена в список п’ятдесяти найвидатніших британських письменників в період з 1945-го року.